Szombaton villanyfényben játszunk Rákospalotával -2010.09.10.-

Brekk János Rákospalotán is győzelmet vár csapatától.

REAC – Nyíregyháza Spartacus FC

NB II. Keleti csoport, 5. forduló
Budapest-Rákospalota, Budai II. László Stadion

2010.09.11. szombat 18:00

Vezeti: Bognár Tamás, asszisztensek: Király Krisztián, Huszár Balázs

A stadion pontos címe: Budapest, Széchenyi tér 8-10.

A Nyíregyházáról autóval érkezőknek az M3-asról az autópálya végénél – a bevezető szakasz kezdeténél- kell jobbra lekanyarodni, a Szentmihályi úton kell tovább menni, majd a Szőcs Géza utcáról kell jobbra bekanyarodni a stadionhoz.

 

Brekk János: -

- A múlt szombati, Orosháza elleni mérkőzésen a szép góljaink mellett voltak hibák is, amire most nagyon oda kell figyelni. A kényszerű cserék megfogták a csapatot, és elsősorban a védekezésben hibáztunk. Aztán a mérkőzés későbbi szakaszában a cserék is felvették a ritmust. Az a tanúság, hogy a védekezésre jobban oda kell figyelnünk. Ez nem egyszerű feladat, mert ha védekező játékost állítok valaki helyett a középpályára, akkor a támadójátékunk láthatja a kárát. Ezért, azt kell megvalósítani, hogy amikor szükséges, akkor Abdelali mellett, Demjén és Pákolicz is fegyelmezetten visszazárjon. Ha ezt megoldjuk, akkor nagy baj nem érhet minket.

Fel kell vállalni, hogy bajnokságot akarunk nyerni. Úgy gondolom, hogy most a csoportban az egyik legjobb, ha nem a legjobb játékosállománnyal rendelkezünk. Tiszteljük az ellenfeleinket, de ha a feljutás a célunk, akkor minden mérkőzésre úgy kell kiállnunk, hogy nyerjünk. Az egyik lehetséges riválisunk a szombati ellenfelünk, de a   háttérben folyamatosan erősödő DVTK-t látva , az várható, hogy a diósgyőri gárdával leszünk harcban a feljutásért. Nekünk most, elsősorban saját magunkkal kell törődnünk. Vezetjük a tabellát, és célunk az, hogy megtartsuk ezt a pozíciót.

A REAC csapatát ismerjük, van több rutinos játékosuk is. Kielemeztük, hogy mit várhatunk. De most is azt mondom, mint korábban, hogy akkor lehetünk sikeresek, ha saját magunk játékát tudjuk játszani. Erre meg van minden esélyünk, hisz a támadásért felelős játékosaink Bajzát, Andorka, Pákolicz, Abdelali és Demjén is jó formában vannak. Most is biztosan lesznek helyzeteink, az eredmény alakulása attól is függ majd, mennyire sikerül kihasználni a lehetőségeket. A kezdőben lesz kényszerű csere, mert Zabos Attila nem gyógyult fel a sérüléséből, helyette Minczér Tibor játszik. Ambrusz Árpi már edzett velünk, a mai, pénteki edzés után döntöm el, hogy ő vagy Goia lesz-e a kezdőben. A többi poszton nem változtatunk, ha nem szükséges. A cserepadon helyet kap Adrian Pujante is, akinek megjött a játékengedélye.

 

Várható kezdő: Vojinovic – Lakatos, Kovacevic, Ambrusz (Goia), Bosnjak – Demjén, Abdelali, Minczér, Pákolicz – Andorka, Bajzát

Cserék: Erdélyi, Bodnár, Goia (Ambrusz), Batizi-Pócsi, Szilágyi, Fekete, Pujante

Eltiltott: nincs

Sérült: Ráti, Sarus, Nánási, Varga