Szpari-ősz, piros-sárga tükörben -2009.12.14.-
A tizenöt bajnoki meccsünkön harminc sárgát és öt pirosat gyűjtöttek össze a játékosaink.
Piros lapok:
2 Mboussi Yves Simplice
1 Cornaci Claudio, Goia Cosmin, Kiss Zoltán
Sárga lapok:
5 Goia Cosmin, Miskolczi László (eltiltásuk letöltve), Zabos Attila
2 Homma Kazuo, Kiss Zoltán, Mboussi Yves, Minczér Tibor, Nánási Balázs
1 Ambrusz Árpád, Andorka Péter, Batizi-Pócsi Balázs, Kovács Zoltán, Vojinoviæ Drasko
A bajnokságban huszonnyolc játékosunk lépett pályára a tizenöt mérkőzésen. Közülük tizenhárman kaptak sárga lapot. A tizenhárom focistából hárman pirosat is összeszedtek, Cornaci egy pirosat kapott.
Az öt piros lapon négy játékosunk osztozott, Mboussinak kétszer is pirosat adtak, bár a második pirosa után felmentették a további büntetés alól.
A kiállítások miatt öt meccsen 160 percet játszott a Szpari emberhátrányban.
Cornaci (9.forduló, Győr), a kiállítása miatt egy percet hiányzott, Kiss (4. forduló, Kaposvár) négy perccel a lefújás előtt kapott pirosat. Mindketten a második sárga miatt kapták a kiállítást. Goia (8. forduló, Újpest) harmincöt perccel előbb mehetett az öltözőbe, mint azt eltervezte. Mboussi mindkét kiállítása hazai pályán történt. A hetedik fordulóban a Vidi ellen már a tizenötödik percben pirosat mutatott neki Szabó Zsolt. Bognár Tamás a záró fordulóban a ZTE ellen a negyvenötödik percben küldte le a pályáról a középső védőnket. A hetedik, nyolcadik és a kilencedik fordulóban minden meccsünkre jutott egy kiállítás. Az előző évekhez viszonyítva is sok a kiállítások száma ebben az idényben. 2007-2008-ban összesen négy kiállításunk volt, a tavalyi szezonban összesen kilenc.
A sárga lapok száma ellenben kevesebb, mint az előző két szezonban átlagosan. 2007-2008-ban 67 sárgát gyűjtöttünk, átlagosan negyven percenként sárgult be valamelyik játékosunk. A következő bajnoki évben nyolcvan sárgát adtak, azaz átlagosan 34 percenként mutattak nekünk sárgát. Az idén (tizenöt meccsen) 30 sárga lapot gyűjtöttünk be. Negyvenöt percenként kaptunk egyet. Kaposváron kaptuk a legtöbb sárgát: 5+2 (Öten kaptak egyet, Kiss kettőt). A többi mérkőzésen maximum három lapot kaptunk. De a meccsek többségében kevesebbet ennél.
Sárgulásban három játékos áll az élbolyban, Goia, Miskolczi és Zabos is ötnél tart. Goia a tizenharmadik fordulóban kapta az ötödiket, a piros lap miatt is volt egy meccses eltiltása, így kétszer hiányzott lapok miatt. Miskolczi az utolsó fordulóban töltötte le eltiltását. Zabos az utolsóban kapta a lapot, a tavaszi nyitányon nem lehet ott. Öten gyűjtöttek két lapot az ősszel.
A játékidővel arányosítva Minczér Tibi kapta a leggyorsabban a sárgákat, ezzel szemben Bogdanovic 1050 percnyi játék, Lakatos István 1004 percnyi játék alatt nem kapott lapot.
A mérkőzéseinken az ellenfeleink csak egy pirosat kaptak. A Honvéd játszott 8 percet ember hátrányban, de ez nem volt elég az eredmény megváltoztatására.
A bajnoki meccseinken az ellenfeleink 36 sárgát kaptak, a legtöbbet ötöt a DVTK, A Paks, a DVSC, a Pápa, a ZTE egyet-egyet.