Szpari-Vasas Liga Kupa mérkőzés: edzői nyilatkozatok

Révész Attila elmondta, hogy a két ma kezdő csatárunk jó teljesítménye komoly fejtörést okoz a szakvezetésnek a hétvégéig.
Nyíregyháza Spartacus – Vasas 4-0

Először Révész Attilát kérdezte a szpari.hu
- A meccs előtt a szakvezetés, de a játékosok is hangoztatták, hogy nincs első és második Szpari csapat, a Liga Kupán kezdő együttes is a Nyíregyháza Spartacus. A mérkőzésen beigazolódott ez. Nagyon motivált és küzdő csapatot, szép akciókat, gólokat láthattunk Hogyan sikerült ezt elérni?
- Azt nem állítom, hogy egyszerű volt. Nagyon örülök, hogy sikerült. Az öltözőben a hangulaton egyre inkább éreztem, hogy a játékosok is komolyan gondolják, amit mondtunk. Talán a korom miatt én közelebb állok a játékosokhoz mentalitásban, míg a két másik társam a tapasztalatot és a tekintélyt is képviseli. Az edzéseken kialakult állandó rivalizálásnak is meg van az eredménye. Hozzá kell tenni, hogy ezen a meccsen szabadon játszhattunk. Látható, hogy a játékosaink küzdenek azért, hogy bekerüljenek a kezdőbe, nincsenek megelégedve a helyzetükkel. Sajnos a küzdeni tudás hiánya, hajtás a csapatba kerülésért, ez egyfajta magyar focista betegség, de úgy tűnik most ezt szerencsére sikerül elkerülnünk.
Azért is örülök ennek, mert erre a meccsre nem volt kitűzve külön prémium. Hozzáteszem, a mérkőzés után a klubvezetés úgy döntött, hogy mindenképpen honorálja egy minimális jutalommal a szép győzelmet. Nagyon bízom benne, hogy jövő héten Debrecenben is ilyen hozzáállással lépünk pályára. Személy szerint örülök annak, hogy szerdánként játsszuk ezeket a kupa meccseket, nagyon hasznos a sorozat. Az is nagyon fontos, hogy ki tudtuk szolgálni a közönségünket. Remélem, hogy majd ha a DVSC és DVTK jön Nyíregyházára még többen kijönnek a stadionba kupa meccsre, mert a foci a szurkolók szórakoztatásáról szól.

- A játékosok teljesítményét hogyan értékeled?
- George-ot kell elsőnek említeni, volt három gólja és egy gólpassza. Nagyon agilisan játszott és értékesítette a helyzeteit. Szilágyi is nagyon jól teljesített, őt is ki kell emelni. A középpályán Miskolczi, Minczér rengeteget dolgozott, de akadtak hibáik is. A védelemben Cséke Gyuri stabilan, magabiztosan focizott, bebizonyította, hogy rá is lehet számítani.
A két csatár teljesítménye komoly fejtörést okoz majd nekünk a szombati meccsig, ki legyen a kezdőben? Sokkal mozgékonyabbak, kreatívabbak voltak, és gólképesek is. Hozzátartozik, hogy nem olyan védők ellen játszottak, mint akikkel eddig a bajnoki meccseken találkoztunk. Miután becseréltük Moldovant, George önzetlenül egy nagyszerű labdával hozta helyzetbe, és ő nem tudott élni a lehetőséggel. Mikor a két statikusabb ékünk volt a pályán, a támadójátékunk ötlettelenebbé vált, csak az egymás közti kapcsolatot tudták megoldani, de az összjátékból nem vették ki a részüket. Bízom benne, hogy ez a hétvégére megváltozik.

Mészöly Géza: - A mai mérkőzés azt bizonyította, hogy a meghatározó játékosaink nélkül kevesebbek vagyunk. Gratulálok a Nyíregyházának a megérdemelt győzelemhez.