Szpari-Vasas nyitány

A Soproni Liga 2009-2010-es bajnoki idényének nyitánya a Szpari-Vasas meccs lesz.

Nyíregyháza Spartacus – Vasas

Soproni Liga, 1. forduló

2009-07-24. 19.00

Nyíregyháza, Városi Stadion

Vezeti: Farkas Ádám, asszisztensek: Kelemen Attila, Tóth István

 

Ott folytassuk, ahol abbahagytuk... Az előző bajnokságot a Vasas ellen fejeztük be, a Szpari 3-1-re nyert.

A Spartacus tizenkettedszer indul az élvonalbeli bajnokságban. Eddig hatszor kezdtünk itthon. Háromszor nyertünk, kétszer döntetlen volt a végeredmény egyszer kaptunk ki, 1998-ban, akkor is a Vasas volt a vendég. Az a mérkőzés volt egyébként az Őze csapat első élvonalbeli találkozója. (Ha emlékeznek még rá, majd teltház előtt ötven perces késéssel kezdődött a találkozó.) A Vasasal még egy alkalommal játszottunk nyitó meccset, de azt a Fáy utcában rendezték 1983-ban, akkor is a Vasas nyert 1-0-ra.

Így lesz miért visszavágni a pénteki találkozón.

A tizenegy korábbi idényt ötven százalékos teljesítménnyel kezdtük: eddig négy győzelem, négy vereség, három iksz van a mérlegben.

A két piros-kék együttes huszonegyedszer találkozik az élvonalban. A mérleg az angyalföldiek felé billen, tízszer nyertek, míg a Szpari csak négyszer, a döntetlenek száma öt.

Örök mérleg:

Összesen:

329 m  86 gy     103 d    140 v    332–460          322 pont

Hazai pályán:

165 m  66 gy       60 d      39 v     216–170,         230 pont

Idegenben:

164 m  20 gy       43 d     101 v    116–290          92 pont