Szpari-Vasas nyitány
A Soproni Liga 2009-2010-es bajnoki idényének nyitánya a Szpari-Vasas meccs lesz.
Nyíregyháza Spartacus – Vasas
Soproni Liga, 1. forduló
2009-07-24. 19.00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezeti: Farkas Ádám, asszisztensek: Kelemen Attila, Tóth István
A Spartacus tizenkettedszer indul az élvonalbeli bajnokságban. Eddig hatszor kezdtünk itthon. Háromszor nyertünk, kétszer döntetlen volt a végeredmény egyszer kaptunk ki, 1998-ban, akkor is a Vasas volt a vendég. Az a mérkőzés volt egyébként az Őze csapat első élvonalbeli találkozója. (Ha emlékeznek még rá, majd teltház előtt ötven perces késéssel kezdődött a találkozó.) A Vasasal még egy alkalommal játszottunk nyitó meccset, de azt a Fáy utcában rendezték 1983-ban, akkor is a Vasas nyert 1-0-ra.
Így lesz miért visszavágni a pénteki találkozón.
A tizenegy korábbi idényt ötven százalékos teljesítménnyel kezdtük: eddig négy győzelem, négy vereség, három iksz van a mérlegben.
A két piros-kék együttes huszonegyedszer találkozik az élvonalban. A mérleg az angyalföldiek felé billen, tízszer nyertek, míg a Szpari csak négyszer, a döntetlenek száma öt.
Örök mérleg:
Összesen:
Hazai pályán:
Idegenben: