Szurkolói ankét
A csütörtöki szurkolói ankéton jelentette be a csapat vezetése, hogy Lengyel Rolandot fél évre kölcsön adták a Pécs együttesének.
Csütörtökön nagy érdeklődés mellett tartott szurkolói ankétot a klubunk. A játékoskeret bemutatása során jelentette be a vezetőség, hogy Lengyel Roland Pécsre megy, egy fél évre kölcsön adták a dunántúli csapatnak a csatárunkat.
Az ankét elején Révész Attila klubmenedzser bemutatta a keretet. Elmondta elsősorban 4-4-2-es felállásban fog játszani a Szpari. A szakvezetés célja, hogy amikor csak lehet, támadó szellemben focizzon az együttes. A szakvezető szerint a felkészülés alatt sikerült erősíteni a keretet. Az idő nem volt túl hosszú, de a legfontosabb feladatokat elvégezték.
Kérdésekre válaszolva elmondta, hogy a kezdő csapat kialakításában nyitott, mindenki lehetőséget kaphat. Most elsősorban taktikai szempontok szerint, és az előkészületi meccsek során látottak alapján alakítják ki a pályára lépő tizenegyet.
Sziky Gyula klubtulajdonos arról beszélt, hogy végre sikerült kialakítani azt a klubmodellt, amit több évvel ezelőtt meg akart valósítani. Ennek része a ligacsapat, a tuzséri klubbal való szoros együttműködés. Továbbá a Baktalórántháza és a Kazincbarcika csapataival is kapcsolatban lesznek. (Idevágó hír, hogy Stevica Kazincbarcikára került kölcsön játékosként, ahol egyébként a bemutatkozó meccsén gólt is szerzett.) A tulajdonos arról is beszélt, hogy a klubvezetése újabb szponzorokat szeretne megnyerni a csapatnak. Azért is mindent megtesznek, hogy folyamatosan növekedjen a nézőszám. Kifejezte reményét, hogy a Győr ellen elhalasztott meccs októberi lejátszásáig a világítás is elkészül és először a stadionban villanyfény mellett játszhat a Szpari.
Domokos János a megyei labdarúgó szövetség főtitkára és az MLSZ fegyelmi bizottságának a tagja valamint Hajdó Attila az MLSZ JB tagja, NB-I-es ellenőr a szövetség által meghírdetett zéró tolencia elvekről mondta el a tudnivalókat.
Az MLSZ ezzel kapcsolatos közleményét honlapunkon is olvashatják. Bár a B-közép több tagja kifogásolta az MLSZ szabályait, de a vezetők azt hangsúlyozták, hogy a szabályok megsértése, a szurkolói rendzavarás a csapatot hozhatja nehéz helyzetbe.
A B-közép egyik tagja Krajnc Balázzsal szemben fogalmazott meg kritikát. A szurkoló véleménye szerint a játékos korábban egy diósgyőri szurkolói csoport aktív tagja volt. Azt is kifogásolta, hogy egy szurkolói tornán, ahol a nyíregyháziak is és a játékos is jelen volt, a focista egyik gesztusa sértette őket.
Sziky Gyula kijelentette, hogy ő a Szpari minden igazolt játékosát megvédi, és meg akarja előzni, hogy ilyen okok miatt -ki hol focizott korábban- háborúskodás alakuljon ki a szurkolók és egyes játékosok közt.
Krajnc Balázs is szót kért. A fiatal focista kijelentette, hogy nem volt diósgyőri szurkolói csoport tagja. Igaz viszont, hogy hét éves korától a DVTK utánpótlásában nevelkedett. A foci tornán történtekről elmondta, ma már sajnálja, hogy akkor abban a helyzetben hibázott.
- Jelenleg a Szpari igazolt labdarúgója vagyok. Megteszek mindent azért, hogy játékommal, felkészülésemmel a csapatot és az eredményes szereplést segítsem. Kérem a szurkolókat, hogy ez alapján és a teljesítményem alapján ítélje meg a személyemet- mondta Krajnc Balázs.
A focistát nagy tapssal jutalmazták a Szpari szurkolói, és a B-közép tagjai is megbékélve fogadták hozzászólását.
Az ankét elején Révész Attila klubmenedzser bemutatta a keretet. Elmondta elsősorban 4-4-2-es felállásban fog játszani a Szpari. A szakvezetés célja, hogy amikor csak lehet, támadó szellemben focizzon az együttes. A szakvezető szerint a felkészülés alatt sikerült erősíteni a keretet. Az idő nem volt túl hosszú, de a legfontosabb feladatokat elvégezték.
Kérdésekre válaszolva elmondta, hogy a kezdő csapat kialakításában nyitott, mindenki lehetőséget kaphat. Most elsősorban taktikai szempontok szerint, és az előkészületi meccsek során látottak alapján alakítják ki a pályára lépő tizenegyet.
Sziky Gyula klubtulajdonos arról beszélt, hogy végre sikerült kialakítani azt a klubmodellt, amit több évvel ezelőtt meg akart valósítani. Ennek része a ligacsapat, a tuzséri klubbal való szoros együttműködés. Továbbá a Baktalórántháza és a Kazincbarcika csapataival is kapcsolatban lesznek. (Idevágó hír, hogy Stevica Kazincbarcikára került kölcsön játékosként, ahol egyébként a bemutatkozó meccsén gólt is szerzett.) A tulajdonos arról is beszélt, hogy a klubvezetése újabb szponzorokat szeretne megnyerni a csapatnak. Azért is mindent megtesznek, hogy folyamatosan növekedjen a nézőszám. Kifejezte reményét, hogy a Győr ellen elhalasztott meccs októberi lejátszásáig a világítás is elkészül és először a stadionban villanyfény mellett játszhat a Szpari.
Domokos János a megyei labdarúgó szövetség főtitkára és az MLSZ fegyelmi bizottságának a tagja valamint Hajdó Attila az MLSZ JB tagja, NB-I-es ellenőr a szövetség által meghírdetett zéró tolencia elvekről mondta el a tudnivalókat.
Az MLSZ ezzel kapcsolatos közleményét honlapunkon is olvashatják. Bár a B-közép több tagja kifogásolta az MLSZ szabályait, de a vezetők azt hangsúlyozták, hogy a szabályok megsértése, a szurkolói rendzavarás a csapatot hozhatja nehéz helyzetbe.
A B-közép egyik tagja Krajnc Balázzsal szemben fogalmazott meg kritikát. A szurkoló véleménye szerint a játékos korábban egy diósgyőri szurkolói csoport aktív tagja volt. Azt is kifogásolta, hogy egy szurkolói tornán, ahol a nyíregyháziak is és a játékos is jelen volt, a focista egyik gesztusa sértette őket.
Sziky Gyula kijelentette, hogy ő a Szpari minden igazolt játékosát megvédi, és meg akarja előzni, hogy ilyen okok miatt -ki hol focizott korábban- háborúskodás alakuljon ki a szurkolók és egyes játékosok közt.
Krajnc Balázs is szót kért. A fiatal focista kijelentette, hogy nem volt diósgyőri szurkolói csoport tagja. Igaz viszont, hogy hét éves korától a DVTK utánpótlásában nevelkedett. A foci tornán történtekről elmondta, ma már sajnálja, hogy akkor abban a helyzetben hibázott.
- Jelenleg a Szpari igazolt labdarúgója vagyok. Megteszek mindent azért, hogy játékommal, felkészülésemmel a csapatot és az eredményes szereplést segítsem. Kérem a szurkolókat, hogy ez alapján és a teljesítményem alapján ítélje meg a személyemet- mondta Krajnc Balázs.
A focistát nagy tapssal jutalmazták a Szpari szurkolói, és a B-közép tagjai is megbékélve fogadták hozzászólását.