Tajti József lemondott
Tajti József a Nyíregyháza Spartacus szakmai igazgatója, a klubvezetőivel megegyezve, családi okok miatt lemondott posztjáról.
A Nyíregyháza Spartacus tulajdonosi köre a következő közleményt teszi közzé:
„Tajti József szakmai igazgató a közelmúltban bekövetkezett családi események miatt több időt kíván tölteni családjával, akikkel ilyen távolságból nem tudja napi rendszerességgel tartani a kapcsolatot. Ezért, a tulajdonosi körrel közös megegyezésre jutva, lemondott a szakmai igazgatói posztjáról.
A klub vezetői köszönetet mondanak Tajti Józsefnek az egyesületünknél végzett munkájáért. A szakmai stáb nagyra értékeli a rutinos szakember nyíregyházi tevékenységét, és a jövőben is hasznosítani kívánják kollégájuk tapasztalatait. A szakember és a klub között nem szakad meg a kapcsolat, Tajti József ezután is vállalja, hogy szakmai tanácsokkal segíti a szakvezetést.
A tulajdonosi körnek a szakmai munkáért felelős tagjai természetesen már megtették a szükséges intézkedéseket az új vezetőedző kiválasztására. A szakvezetésben résztvevő tulajdonosok a kiválasztáskor azt is figyelembe veszik, hogy vállalkozásaik működtetésére is több időre van szükségük a jövőben.
A vezetők három neves szakembert is megkerestek. Végleges döntés hétfőre várható.
Nyíregyháza, 2008. március 14.”
Azt már most is tudni lehet, hogy a egyezséghez legközelebb Szabó Andrással jutottak a tulajdonosok. A szakembert jól ismeri a klub többségi tulajdonosa, a klubvezetők és a szurkolók is, 2004 szeptember végétől 2005 nyaráig Détári Lajos szakmai tanácsadó mellett volt a csapat vezetőedzője.
„Tajti József szakmai igazgató a közelmúltban bekövetkezett családi események miatt több időt kíván tölteni családjával, akikkel ilyen távolságból nem tudja napi rendszerességgel tartani a kapcsolatot. Ezért, a tulajdonosi körrel közös megegyezésre jutva, lemondott a szakmai igazgatói posztjáról.
A klub vezetői köszönetet mondanak Tajti Józsefnek az egyesületünknél végzett munkájáért. A szakmai stáb nagyra értékeli a rutinos szakember nyíregyházi tevékenységét, és a jövőben is hasznosítani kívánják kollégájuk tapasztalatait. A szakember és a klub között nem szakad meg a kapcsolat, Tajti József ezután is vállalja, hogy szakmai tanácsokkal segíti a szakvezetést.
A tulajdonosi körnek a szakmai munkáért felelős tagjai természetesen már megtették a szükséges intézkedéseket az új vezetőedző kiválasztására. A szakvezetésben résztvevő tulajdonosok a kiválasztáskor azt is figyelembe veszik, hogy vállalkozásaik működtetésére is több időre van szükségük a jövőben.
A vezetők három neves szakembert is megkerestek. Végleges döntés hétfőre várható.
Nyíregyháza, 2008. március 14.”
Azt már most is tudni lehet, hogy a egyezséghez legközelebb Szabó Andrással jutottak a tulajdonosok. A szakembert jól ismeri a klub többségi tulajdonosa, a klubvezetők és a szurkolók is, 2004 szeptember végétől 2005 nyaráig Détári Lajos szakmai tanácsadó mellett volt a csapat vezetőedzője.