Taktikai hibák

Révész Attila nyilatkozott honlapunknak a szombati Vác elleni vereségről. - Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Révész Attila:

- A mérkőzésnek több célja is volt. Kipróbáltunk játékosokat - fiatalokat, kevesebbet szereplőket, próbajátékost -, egy-két csapattagot más szerepkörben néztünk meg. Kíváncsiak voltunk, hogy egy támadóbb szellemű felfogásban mire vagyunk képesek. Ezúttal a lelátóról figyeltem az eseményeket, hogy jobban lássam a csapat mozgását. Azt mondanom sem kell, hogy a vereség nagyon bosszantó volt. Ami nekem igazán fájó, az a rengeteg taktikai és technikai hiba, ami a játékunkat jellemezte. Az is kiderült, hogy nagyon hiányzott a védelemből Mboussi, mert egy-egyben csak ő képes megállítani a támadókat.

Az első félórában a játék intenzitással sem voltam elégedett. Az első gól után már mentünk előre, támadtunk, de ekkor meglátszottak a hibáink. A védelem és a csatárok között nagyon nagy volt a távolság, és a gyors hazai játékosok a középpályáról indulva a védelmünket egy-egyben megverték. Tulajdonképpen erre voltunk kíváncsiak, de ez azt jelenti, hogy óvatosabban kell a taktikánkat kialakítani. Még meg kell találnunk azt a felállást, amit a tavaszi hazai meccseken alkalmazhatunk.

Bebizonyosodott, hogy az eddig alkalmazott taktikánk biztonsága nélkül a játékosok hibái sokkal hamarabb előjönnek, mert nem tudnak úgy összpontosítani, nem tudják érvényesíteni az akarati tényezőket.  

Miskolczi László teljesítményénél is tapasztalható volt ez. Hétszer ment el a jobb oldalon, és a hét esetből egy igazán veszélyes helyzet sem alakult ki a kapu előtt, mert vagy nem sikerültek a felfutásai vagy a beadás volt pontatlan. Ez az összpontosítás hiányát mutatta. Az is bebizonyosodott, hogy a jobb hátvédként a védekező feladatot nem tudja maradéktalanul teljesíteni, ha sérülés lenne, akkor más megoldást kell keresnünk.

Hegedüs Tibi is lassú volt a védekezésben. Úgy láttam, hogy Goia sem tudott igazán koncentrálni ezen a meccsen. Talán azért is, mert fejben elfoglalja, hogy a napokban tárgyalunk vele a folytatásról. Úr Laci több taktikai, helyezkedési hibát is elkövetett, talán ettől meg is zavarodott. Sokszor az együttműködése sem volt megfelelő a védelemmel. A fiataloknak nagyon sok dolgot minél hamarabb meg kell tanítanunk. Hiába rendelkezik kiváló fizikai adottságokkal és jó technikai tudással, ha taktikai hibákat vét, akkor nem tud a csapatba kerülni.

Középpályán kipróbáltuk Odrobénát, kiderült, hogy a labda kihozatalban nem tudta azt nyújtani, amit vártunk. Előtte játszott Perényi és Lippai. Perényi ezen a poszton nem igazán tudott bizonyítani, vagy elől ragadt, vagy nem ment a támadással. Ákos sem tett rám jó benyomást. Volt egy minőségi passza, azzal gólhelyzetbe hozta Szilágyit, amit értékesített is a csatárunk. De ezenkívül kevés jó labdát adott a társaknak. Nem követte a támadásokat.

Apostu harminc percen át enerváltan játszott. A kapott gól után kiment a jobb szélre, és akkor hasznosabban kezdett focizni, de ez nem volt elég. Stojkovnak voltak jó megoldásai, igyekezett, többször is jól megjátszotta a labdákat.

Fekete Ádám az ék poszton, pozíciós játékot játszott. Sok megjátszott labdája volt, jók voltak a visszalépései, mögé belövései is bíztatóak. Mondták, hogy jó formában van, és igazolta is ezt. Jól mozgott ezen a meccsen. Elsőre úgy látom, hogy mostani állapotában felveheti a versenyt Dossóval. Sajnálom, hogy a szünet előtt megsérült és le kellett cserélni. Ha tavaszra tartja ezt a formát, és megerősödik úgy, hogy a sérülések is elkerülik, akkor lehetőséget kaphat a bizonyításra.

Szilágyi Norbi szerzett egy gólt, de több lehetősége is adódott. Akkor látszott, hogy még a sérülése mindig ott van a fejében. Reméljük, hogy a megszerzett gól segíti abban, hogy ez a görcs feloldódjon. Simon Gergő ügyes megoldásokat csinált, de a kapu előtt elrontotta a lehetőségeket vagy rossz megoldást választott. Bakos Bencének a labda megjátszással voltak néha gondjai, de nagyon nagy akarással játszott. Markos Janit egy kicsit könnyűnek éreztem ebben a mezőnyben, de ha van helye, területe, akkor tudja kamatoztatni a játékinteligenciáját.