''Tenni kell a győzelemért!''
- A rajtunk nem volt igazán sikeres. Ennek az egyik oka, hogy keresgettük a csapat számára ideális játékrendszert. Több új játékos is érkezett, őket is meg kellett ismernünk. Az értékeléskor két részre bontanám az eddig lejátszott mérkőzéseket, az első öt fordulóra és a második ötre.
Az első részben nem voltunk igazán sikeresek, öt pontot szereztünk. Az Újpest ellen gyengén játszottunk, nyertünk ugyan a Siófok ellen, de akkor sem volt igazán jó a teljesítményünk. Ekkor a Bárányos, Lippai kettős együttes szerepeltetésévell próbálkoztunk, de Szombathelyen bebizonyosodott, hogy ezzel nem leszünk sikeresek. Ezt követően váltottunk. A Debrecen ellen mutatott játék már bizakodásra adott okot. A Kecskemétről a DVSC ellen alkalmazott védekezőbb jellegű taktikával sikerült pontot rabolnunk.
Az első öt forduló után már világossá vált, hogy ki mire képes az újonnan érkezett játékosok közül, és kialakítottunk egy új felállást. Ez a REAC ellen meg is hozta a sikert, jól játszott a csapat. Kaposvárra úgy érkeztünk, hogy mi vagyunk az esélyesebbek, de ott nagyon rossz felfogásban fociztunk, nem volt meg a csapatban a győzelemhez szükséges küzdőszellem, lebecsültük az ellenfelet. Nagy csalódás volt a meccs. Szerencsére már a következő hazai fordulóban a Honvéd ellen sikerült javítanunk. Ez a lendület folytatódott a fővárosban, az MTK elleni győzelem egyértelműen bravúrt jelentett.
Így jó előjelekkel érkeztünk a tizedik fordulóhoz, a rangadóra. Az első két kapott gól úgy ért minket, mint derült égből a villámcsapás. A csapat szerencsére talpra tudott állni a bénultságából, és kiegyenlítettünk. Az egyenlítés után kicsit kiengedtek a játékosok, úgy érezték, hogy már a győzelmet is megszerezzük, de nem volt meg hozzá a kellő elszántság. Ezért ez a mérkőzés is csalódást okozott nekem.
Az eddig lejátszott találkozók alapján már elmondhatjuk, hogy tavalyinál erősebb játékerőt képviselünk, de sokkal koncentráltabban kell fociznunk. A DVTK elleni mérkőzés előtt kielemeztük a vendégek pontrúgásait. Tudtuk, hogy mire számíthatunk, ki végzi el, hova fog érkezni a labda. Kiosztottuk a feladatokat, gyakoroltuk a védekezést, de a meccsen nem tudtunk koncentrálni. A mentális felkészülésre kell nagyobb hangsúlyt helyeznünk. Tavaly ősszel még nem képviseltünk ilyen játékerőt, de mentálisan, jobban teljesítettünk, nagyon akartuk a sikert. Erre a szemléletre most is szükségünk lesz, mert többször fogunk olyan védekező játékkal találkozni, amivel korábban mi leptük meg az ellenfeleinket. Nem elég azt gondolni, hogy jobbak vagyunk az ellenfélnél, a győzelemért tenni is kell. A hátra lévő öt fordulóban ki fog derülni, hogy kik azok, akik hajlandóak erre.
- Tíz forduló után van olyan focista, aki meglepetést okozott a játékával?
- Ha a tíz fordulót tekintem egyben, akkor Perényi Misit kell elsőként említeni. Alapemberré vált a csapatban, úgy hogy a védelem mindkét oldalán számíthatunk rá. Sokkal jobban teljesít, mint korábban, átlag feletti teljesítményekkel rukkolt ki. Természetesen Bogdan Apostu is ebbe sorba tartozik, őt nem kell külön méltatni, a góljai magukért beszélnek. Neki a mezőnyjátékban kell többet tennie a csapatért. Az utóbbi mérkőzéseken Ramos is egyre jobban teljesítet, a védelemben Mboussi játéka jelent nagy biztonságot.