Tiszántúli rangadó

Szombaton Debrecenben játszik a labdarúgó Soproni Liga két tiszántúli csapata.
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus

Soproni Liga, 6. forduló

Augusztus 29. szombat, 15.00

Debrecen, Oláh Gábor úti pálya

Játékvezető: Solymosi Péter, asszisztensek: Lémon Oszkár, Takács Gábor

A szomszédvári rangadó mindkét klub szurkolóinak és játékosainak többet jelent egy átlagos bajnoki meccsnél. A riválisok első élvonalbeli csatája 1980- ban Nyíregyházán volt, Kiss Miklós góljával a Spartacus nyerte a találkozót, a visszavágón a következő év tavaszán a Loki diadalmaskodott 2-0-ra.

A legemlékezetesebb diadalunk Nyíregyházán volt, 1998-ban született a 4-2-es eredmény. Kiss, Kondora, Novák, Kirchmayer voltak a gólszerzőink.

Összességében jobb a debreceniek mérlege, a tizenöt találkozóból nyolcat nyertek, négyszer született döntetlen eredmény. Tavasszal Debrecenben 4-0-ra kikaptunk, így van miért visszavágni a vendéglátóknak.

A szombati mérkőzés sajátossága, hogy hét közben a fővárosban a Levszki elleni 2-0-s győzelmével a Loki kivívta eddigi legnagyobb sikerét, bejutottak a Bajnokok Ligája harminckettes mezőnyébe.  Várhatóan sok debreceni szurkoló szeretné hazai pályán ünnepelni a sikert. A Szpari szurkolói körében is nagy az érdeklődés a szomszédvári rangadó iránt. Elképzelhető, hogy szombaton megtelnek a lelátók az Oláh Gábor úton.

Szentes Lázár: - Tisztelet és elismerés a DVSC nemzetközi szerepléséért, de most bajnoki mérkőzés következik. Sok sérültünk van, kevesen vagyunk, ezért igazoltunk több játékost, de közülük még senki sem tud pályára lépni.

Várható kezdő: Vojinovic – Lakatos, Mboussi, Goia, Kiss – Czanik, Miskolczi, Müller, Homma – Bogdanovic, Dosso

Csere: Dénes, Nánási, Varga, Minczér, Batizi-Pócsi, Ambrusz