Tiszántúli rangadó
Soproni Liga, 6. forduló
Augusztus 29. szombat, 15.00
Debrecen, Oláh Gábor úti pálya
Játékvezető: Solymosi Péter, asszisztensek: Lémon Oszkár, Takács Gábor
A szomszédvári rangadó mindkét klub szurkolóinak és játékosainak többet jelent egy átlagos bajnoki meccsnél. A riválisok első élvonalbeli csatája 1980- ban Nyíregyházán volt, Kiss Miklós góljával a Spartacus nyerte a találkozót, a visszavágón a következő év tavaszán a Loki diadalmaskodott 2-0-ra.
A legemlékezetesebb diadalunk Nyíregyházán volt, 1998-ban született a 4-2-es eredmény. Kiss, Kondora, Novák, Kirchmayer voltak a gólszerzőink.
Összességében jobb a debreceniek mérlege, a tizenöt találkozóból nyolcat nyertek, négyszer született döntetlen eredmény. Tavasszal Debrecenben 4-0-ra kikaptunk, így van miért visszavágni a vendéglátóknak.
A szombati mérkőzés sajátossága, hogy hét közben a fővárosban a Levszki elleni 2-0-s győzelmével a Loki kivívta eddigi legnagyobb sikerét, bejutottak a Bajnokok Ligája harminckettes mezőnyébe. Várhatóan sok debreceni szurkoló szeretné hazai pályán ünnepelni a sikert. A Szpari szurkolói körében is nagy az érdeklődés a szomszédvári rangadó iránt. Elképzelhető, hogy szombaton megtelnek a lelátók az Oláh Gábor úton.
Szentes Lázár: - Tisztelet és elismerés a DVSC nemzetközi szerepléséért, de most bajnoki mérkőzés következik. Sok sérültünk van, kevesen vagyunk, ezért igazoltunk több játékost, de közülük még senki sem tud pályára lépni.
Várható kezdő: Vojinovic – Lakatos, Mboussi, Goia, Kiss – Czanik, Miskolczi, Müller, Homma – Bogdanovic, Dosso
Csere: Dénes, Nánási, Varga, Minczér, Batizi-Pócsi, Ambrusz