Tizedik helyen zárt a Szpari

A tizedik helyen zártuk a tizedik élvonalban töltött idényt. Ennél jobb helyezést csak 1980-81-ben (hetedik) és 1999-2000-ben (kilencedik) harcolt ki a csapatunk.
Vasas – Nyíregyháza Spartacus 3-1 (0-1)
Budapest, Illovszky-stadion, 800 néző, vezette: Iványi (Albert, Medovarszki)
Vasas: Borszéki – Balogh Zs. (Kincses, 65.p.), Pandur, Unierzyski, Tóth A. – Németh N., Lázok (Piller, 85.p.), Pavicevics, B. Tóth – Divics, Sowunmi (Tóth B. 65.p.)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh, Bagoly (Vukadinovic, 57.p.), Cséke, Perényi – Hegedüs T., Ramos – Miskolczi (Granát, 77.p.), Lippai (George, 77.p.), Zabos – Dosso
Gólszerző: Lippai 46.p. tizenegyesből, Lázok 53.p., Pandúr 70.p., Németh N. 91.p.
Sárga lap: Hegedüs 68.p., Lazareanu 70.p.


Csapatunk a kilencedik hely megszerzéséért küzdött a bajnokság záró fordulójában.
A mérkőzést a Szpari kezdte aktívabban, Ramos többször is megkeverte az angyalföldi védelmet. Aztán negyed óra eltelte után Sowunmi fejese alig kerülte el Filip kapuját. Ez lendületet adott a hazai gárdának, és átvették a kezdeményezést, de helyzetig nem jutottak. A legnagyobb lehetőség ebben a játékrészben a Bagoly Gabi előtt adódott, Miskolczi ívelt szabadrúgást jobbról a kapu elé, csapatkapitányunk két védő közt is pontosan érkezett, igaz csak centikkel, de a kapu fölé fejelt. Ezúttal csak a szerencse mentette meg Borszékit a góltól. A negyvenhatodik percben Unierzyski volt figyelmetlen, kézzel ért a labdába a büntetőterületen belül. Lippai értékesítette a a tizenegyest. Ákos a negyedik gólját szerezte a bajnokságban. A házi góllövőlista élére ugrott, ahol negyed magával „szorong”, négy gólos még Dosso, Miskolczi és Szilágyi.
A második játékrészben a Vasas kezdett aktívabban. Támadásaikkal gyakran átrobogtak a középpályánkon, és a védelmünket is „megforgatták”.
Az ötvenedik percben Cséke és Bagoly közt masírozott be a büntető területre a Vasas játékmestere, és a kilépő Lazareanu mellett a hálóba lőtt Lázok. Az angyalföldiek a 69. percben a vezetést is megszerezték, ismét Lázok indult meg, beadása a menteni igyekvő Ramostól Pandur elé került, ő tíz méterről a kapuba juttatta a labdát.
Két alkalommal is egyenlíthettünk volna, Dosso óriási helyzetben hibázott, majd Zabos tíz méterről lőtt nagyon fölé. Az egyenlítés helyett így a hazaiak növelhették előnyüket az utolsó utáni percben. Divics passzát Németh csavarta a kapuba. Ha egyszerre játszották volna a zárómeccseket -ahogy az jobb helyeken szokás-, akkor nagy valószínűséggel a Vasas házi gólkirálya jegyezhetné az idény utolsó találatát.
Úgy tűnt a játékosaink abban a tudatban mentek ki a második félidőre, hogy már megnyertük a meccset, és csak formalitás a további játék. Nem csoda, hogy így aztán a kihagyhatatlant is kihagyták.
A tizedik helyen zártuk a tizedik élvonalban töltött idényt. Ennél jobb helyezést csak 1980-81-ben (hetedik) és 1999-2000-ben (kilencedik) harcolt ki a csapatunk. A Szpari a következő szezon második fordulójában ünnepelheti háromszázadik NB I-es fellépését. A csapatnak a következő bajnoki gólja a háromszázadik élvonalbeli találata lesz.

Mészöly Géza: - A mérkőzés második félidejében már jó felfogásban játszottunk, a cserék is lendítettek a csapat játékán, így tudtunk fordítani és nyerni.
Szabó András: - Az első negyvenöt percben kiegyenlített volt a játék, akár már korábban is gólt szerzhettünk volna. A második játékrészben a középpályánkon könnyen túljutott a Vasas, és a középső védőink sem tudták megállítani őket. Így is volt gólszerzési lehetőségünk, de azt elpuskáztuk. A Vasas a második játékrészben jobban akarta a sikert.