Tizedszer Kispesten

Élvonalbeli bajnoki meccsre tizedszer utazik a Szpari Kispestre, ahol megújult stadion várja csapatunkat.
Budapest Honvéd – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 14. forduló
November 10. szombat, 13.00 (Sport TV)
Kispest, Bozsik Stadion
Vezeti: Arany Tamás, asszisztensek: Erős Gábor, Albert István

Az élvonalban tizennyolc meccset játszott egymás ellen a két együttes. A fővárosban egyszer sem született döntetlen. Nyolcszor nyertek a hazaiak, egyszer (2000-ben, 1-0-ra) a Szpari.
A húsz élvonalbeli meccsből ötöt nyertünk, és három végződött döntetlenre. Az egyik döntetlen a legutolsó 2005-ben Nyíregyházán játszott találkozón született.
Az 1-1-re végződött találkozón mostani játékosaink közül egyedül Ambrusz Árpi szerepelt. A Honvédban a mostani keretből 2005-ben Dobos és Genito járt Nyíregyházán. Az első és a második gólunkat a Honvédnak Czeczeli lőtte 1981. augusztusában, még hozzá Kispesten, de 3-2-re nyertek a hazaiak. Az utolsót Márton szerezte szabadrúgásból 2005. tavaszán, a 94. percben.

A vendéglátóink nemrég megújult stadionban fogadják a Szparit. Az idényt kitűnően kezdte a fővárosi együttes, zsinórban négyszer nyertek. Eddig kétszer szenvedtek vereséget, és kétszer játszottak döntetlent, és egyponttal vezetik a tabellát az MTK előtt. Hazai pályán 5-1-re verték a Fehérvárt, majd 4-1-re kikaptak az Újpesttől. Ezt követően a bajnokot verték 3-1-re otthon. A következő kispesti találkozón a ZTE ellen nyertek 2-1-re. Az utolsó két hazai mérkőzésükön csak egy pontot szereztek. Kikaptak a Kaposvártól 1-0-ra, és 2-2-es döntetlent játszottak a Győrrel. Legutolsó meccsüket Angyalföldön játszották, ahol 2-0-ra nyertek.

A Szpari először szerepel az új stadionban, ahova az első fordulóban is érvényes meghívása volt. A nyíregyházi stadion foglaltságáról értesülve George F. Hemingway a Honvéd tulajdonosa az első fordulóra ingyen felajánlotta Szparinak a kispesti pálya használatát. Ami késik nem múlik, ha nem is az elsőben, de az utolsó előtti fordulóban ellátogatunk Kispestre.