Tizedszer Kispesten
Élvonalbeli bajnoki meccsre tizedszer utazik a Szpari Kispestre, ahol megújult stadion várja csapatunkat.
Budapest Honvéd – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 14. forduló
November 10. szombat, 13.00 (Sport TV)
Kispest, Bozsik Stadion
Vezeti: Arany Tamás, asszisztensek: Erős Gábor, Albert István
Az élvonalban tizennyolc meccset játszott egymás ellen a két együttes. A fővárosban egyszer sem született döntetlen. Nyolcszor nyertek a hazaiak, egyszer (2000-ben, 1-0-ra) a Szpari.
A húsz élvonalbeli meccsből ötöt nyertünk, és három végződött döntetlenre. Az egyik döntetlen a legutolsó 2005-ben Nyíregyházán játszott találkozón született.
Az 1-1-re végződött találkozón mostani játékosaink közül egyedül Ambrusz Árpi szerepelt. A Honvédban a mostani keretből 2005-ben Dobos és Genito járt Nyíregyházán. Az első és a második gólunkat a Honvédnak Czeczeli lőtte 1981. augusztusában, még hozzá Kispesten, de 3-2-re nyertek a hazaiak. Az utolsót Márton szerezte szabadrúgásból 2005. tavaszán, a 94. percben.
A vendéglátóink nemrég megújult stadionban fogadják a Szparit. Az idényt kitűnően kezdte a fővárosi együttes, zsinórban négyszer nyertek. Eddig kétszer szenvedtek vereséget, és kétszer játszottak döntetlent, és egyponttal vezetik a tabellát az MTK előtt. Hazai pályán 5-1-re verték a Fehérvárt, majd 4-1-re kikaptak az Újpesttől. Ezt követően a bajnokot verték 3-1-re otthon. A következő kispesti találkozón a ZTE ellen nyertek 2-1-re. Az utolsó két hazai mérkőzésükön csak egy pontot szereztek. Kikaptak a Kaposvártól 1-0-ra, és 2-2-es döntetlent játszottak a Győrrel. Legutolsó meccsüket Angyalföldön játszották, ahol 2-0-ra nyertek.
A Szpari először szerepel az új stadionban, ahova az első fordulóban is érvényes meghívása volt. A nyíregyházi stadion foglaltságáról értesülve George F. Hemingway a Honvéd tulajdonosa az első fordulóra ingyen felajánlotta Szparinak a kispesti pálya használatát. Ami késik nem múlik, ha nem is az elsőben, de az utolsó előtti fordulóban ellátogatunk Kispestre.
Soproni Liga, 14. forduló
November 10. szombat, 13.00 (Sport TV)
Kispest, Bozsik Stadion
Vezeti: Arany Tamás, asszisztensek: Erős Gábor, Albert István
Az élvonalban tizennyolc meccset játszott egymás ellen a két együttes. A fővárosban egyszer sem született döntetlen. Nyolcszor nyertek a hazaiak, egyszer (2000-ben, 1-0-ra) a Szpari.
A húsz élvonalbeli meccsből ötöt nyertünk, és három végződött döntetlenre. Az egyik döntetlen a legutolsó 2005-ben Nyíregyházán játszott találkozón született.
Az 1-1-re végződött találkozón mostani játékosaink közül egyedül Ambrusz Árpi szerepelt. A Honvédban a mostani keretből 2005-ben Dobos és Genito járt Nyíregyházán. Az első és a második gólunkat a Honvédnak Czeczeli lőtte 1981. augusztusában, még hozzá Kispesten, de 3-2-re nyertek a hazaiak. Az utolsót Márton szerezte szabadrúgásból 2005. tavaszán, a 94. percben.
A vendéglátóink nemrég megújult stadionban fogadják a Szparit. Az idényt kitűnően kezdte a fővárosi együttes, zsinórban négyszer nyertek. Eddig kétszer szenvedtek vereséget, és kétszer játszottak döntetlent, és egyponttal vezetik a tabellát az MTK előtt. Hazai pályán 5-1-re verték a Fehérvárt, majd 4-1-re kikaptak az Újpesttől. Ezt követően a bajnokot verték 3-1-re otthon. A következő kispesti találkozón a ZTE ellen nyertek 2-1-re. Az utolsó két hazai mérkőzésükön csak egy pontot szereztek. Kikaptak a Kaposvártól 1-0-ra, és 2-2-es döntetlent játszottak a Győrrel. Legutolsó meccsüket Angyalföldön játszották, ahol 2-0-ra nyertek.
A Szpari először szerepel az új stadionban, ahova az első fordulóban is érvényes meghívása volt. A nyíregyházi stadion foglaltságáról értesülve George F. Hemingway a Honvéd tulajdonosa az első fordulóra ingyen felajánlotta Szparinak a kispesti pálya használatát. Ami késik nem múlik, ha nem is az elsőben, de az utolsó előtti fordulóban ellátogatunk Kispestre.