Tizenöt pontosok csatája

Szombaton a zalaegerszegi együttes érkezik Nyíregyházára a Soproni Liga tizenegyedik fordulójának mérkőzésére.
Nyíregyháza Spartacus – ZTE FC
Soproni Liga, 11. forduló
Október 6., szombat, 15.00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Játékvezető: Pánczél Krisztián, asszisztensek: Ring György, Heibl József

A zalaegerszegi gárda hétszer járt a Sóstói úti stadionunkban élvonalbeli bajnoki meccsen. Kétszer hazai siker született. A többi találkozó döntetlen lett. A Zalaegerszeg célja, hogy az élbolyban végezzen a bajnokságban, de eddig ugyanannyi pontot gyűjtöttek, mint a Szpari. Ugyanakkor ők már tizenkilenc gólt szereztek, igaz kaptak is tizenhatot.
A vendégek az idei bajnokságban még nem tudtak nyerni a táblázat elején tanyázó együttesekhez látogattak, sorrendben: Újpest-ZTE 1-1, DVSC-ZTE 3-2, MTK-ZTE 4-1, Honvéd-ZTE 2-1. Hazai pályán még nem kaptak ki: ZTE-Paks 3-1, ZTE-DVTK 4-1, ZTE-Siófok 2-0, ZTE-Győr 0-0, ZTE-Kaposvár 2-0, ZTE-Vasas 3-3.
A Szpari hazai pályán a REAC-ot (2-0), a Győrt (1-0), győzte le, döntetlent játszott a DVSC-vel (1-1), kikapott a Fehérvártól (0-1) és az Újpesttől (1-2).
A csapatban nem léphet pályára három sárgája miatt Hegedüs Tibor. Sérült Cséke György, aki várhatóan hétfőn kezdi el az edzéseket. Zabos Attila és Sava Marius is felépült sérüléséből, mindketten játszottak is szerdán.
A Szparinak ez a 279-ik élvonalbeli találkozója. Tíz forduló után Cornaci Claudio az egyetlen, aki minden meccsen végig szerepelt, a tavalyi bajnokságot is figyelembe véve tizenhat egymást követő bajnokin szerepelt végig, azaz 1440 percet töltött a pályán, a ZTE ellen akár az 1500-adik percet is elérheti.