Tornát nyertek Hollandiában!

Speciális, négy korosztályt is felvonultató háromnapos tornát rendeztek a hollandiai Vannen városában. A már hagyományos versenyt a Nyírsuli csapata nyerte.
Rangos utánpótlás tornát rendeztek a hollandiai Vannen városában. A már hagyományos versengésen mindegyik utánpótlás klub négy korosztály (U13, U15, U17, U19) csapatát szerepelteti. A négy csapat eredményeit összesítik, és így hirdetik ki a torna győztesét.

A három napos versenyen hat klub szerepeltetett négy-négy csapatot. Négy holland klub, egy angol klub és a Nyírsuli együttese voltak a torna résztvevői. A küldöttségünket Neumann Gábor szakágvezető irányította.
Korosztályonként minden résztvevő játszott mindenkivel, oda-vissza mérkőzést. Majd hagyományos négyes döntő következett a helyezések eldöntése érdekében.

A Nyírsuli U19-es csapata Szatke Zoltán edző vezetésével veretlenül, kapott gól nélkül(!) lett első, tízszer győztek, és négyszer döntetlent játszottak, a gólkülönbségük 18-0 volt.
A Nyírsuli U17-es együttese Gáspár László edző vezetésével megnyerte a hat cspat közti versengést. Nem sokkal maradtak el a 19 éves korosztálytól. Tíz győzelem, három döntetlen egy vereség, a gólkülönbség: 24-2
A Nyírsuli U-15-ös korosztályos gárdája Varga Attila edző vezetésével ugyancsak aranyéremmel térhetett haza. A nyírsulisok nyolcszor nyertek, négy döntetlent értek el, és kétszer kaptak ki, a gólkülönbségük: 20-7
A Nyírsuli U13-as gárdáját Hokk Béla vezeti, ez a korosztály is nagyszerűen helytállt. Ők tízszer nyertek, két döntetlent és két vereséget gyűjtöttek be. 33-5-ös gólkülönbséggel. A döntőben 0-0 és 0-1-et játszottak, így végül ezüstösök lettek.
nyisuli_hollandia_1__305_20080521161714_39.jpg
A tornán összesítésben toronymagasan a legtöbb pontot a Nyírsuli gárdája érte el, és elhozhatta a kupát Hollandiából. A nyírsulis küldöttség –hol máshol?- az Ajax Arénában ünnepelte a nagy sikert, gratulálunk a fiataloknak!