Továbbjutottak a fiatalok
A szombati, az utolsó forduló eredményeitől függetlenül továbbjutott a magyar U19-es labdarúgó válogatott a hazánkban – Nyíregyházán és Tiszaújvárosban – megrendezett Európa-bajnoki selejtezőcsoportból.
Az Azerbajdzsán ellen aratott szerdai sikerével továbbjutott az EB-selejtezőből a 19 éven aluli magyar válogatott.
Drámai végjátékban, a nyíregyházi közönség buzdítása közepette a 94. percben szerzett Litauszki Róbert szabadrúgásgóllal tegnap este megszerezte második sikerét a Wilco van Buuren és Zsivoczky Gyula által vezetett csapat, az EB-selejtezőcsoportban. Mivel az azeriek hétfőn 1-1-es döntetlen értek el a skótokkal, így a szombati zárónap eredményeitől függetlenül továbbjutottak a magyar fiatalok a 2009. tavaszán megrendezésre kerülő középdöntőbe.
A harmadik fordulóra szombaton kerül sor. A Magyarország – Skócia (Nyíregyháza) és a San Marino – Azerbajdzsán (Tiszaújváros) találkozó egy időpontban, 14.30-kor kerül megrendezésre.
U19 Európa-bajnoki selejtező
Magyarország – Azerbajdzsán 1-0 (0-0)
Nyíregyháza, Városi stadion
1500 néző
Magyarország: Gulácsi – Fazekas, Litauszki, Vattai, Tóvizi – Gosztonyi, Takács, Iszlai – Tamási (Máté) – Bajner, Frank (Varga)
Eddigi eredmények: Magyarország – San Marino 7-0, Azerbajdzsán – Skócia 1-1, San Marino – Skócia 0-8, Magyarország – Azerbajdzsán 1-0
A csoport állása: 1. Magyarország 6pont, 2. Skócia 4pont, 3. Azerbajdzsán 1pont, 4. San Marino 0pont