Újabb hazai siker

A második hazai meccsén 3-1-re nyert a Szpari.

Nyíregyháza Spartacus - FTC 3-1 (2-0)

Soproni Liga, 3. forduló

Nyíregyháza, 8 000 néző, vezette: Arany (Kispál, Demeter)

 

Nyíregyháza Spartacus: Vojinoviæ - Kiss, Mboussi, Goia - Lakatos, Miskolczi (Varga, 84.), Bogdanoviæ, Zabos - Honma, Dosso (Batizi-Pócsi, 90.), Andorka (Ramos, 71.).

 

FTC: Holczer - Lowton, Dragóner, Balog, Kulcsár - Fitos (Morrison, 46.), Ahmed Adnan (Rósa, 66.), Ashmore, Wedgbury - Ferenczi, Pölöskey (Mamics, 73.).

 

Gólszerző: Dosso (13.p.), Honma (33.p. és 65.p.). Wedgbury(54.p.) (A Fradi gólját a játékvezetők a jegyzőkönyvben Wedgbury-nek írták fel, az összes hírportál Goia öngóljának jegyzi.)

Sárga lap: Kiss Z., Miskolczi illetve Wedgbury, Dragóner

 

Igazi rangadó hangulat várta a mérkőzést a stadionban. Ezt a labdarúgók változatos, küzdelmes és párharcokkal tarkított kilencven perccel és négy góllal „honorálták”. A nyíltsisakos küzdelemben várható volt, hogy az első gólnak komoly szerepe lesz a végső eredményben. Már az első tíz percben mindkét együttesnek volt lehetősége, de ezekkel még nem éltek a csapatok. A tizenharmadik percben egy szép akció végén Dosso szerezte meg az első hazai találatot. Innen kezdve ez a félidő Szpari fölényben zajlott, amit Homma gólja is jelzett.

A második játékrész elején aktívabbak voltak a vendégek, és egy szerencsétlen közbelépés után szépítettek. A Szpari tudott váltani, és újra Homma talált be. Ismét Bogdanoviæ jutatta helyzethez. Ezzel el is dőlt a három pont sorsa.

A mérkőzés döntő momentuma, hogy a Fradi nem tudta érvényesíteni az erősségeinek tartott játékelemeket, míg a Szpari igen. Futásban felvették a versenyt a játékosaink, labdaszerzésben sokszor bizonyultak jobbnak, a kapu elé ívelésekre a védelmünk jól felkészült. A négy csatáros játékunk lehetőségeivel ismét élni tudtak a gólfelelőseink.

Méltán ünnepelhetett a hazai publikum. A Szpari hatodik egymást követő bajnokin veretlen a Sóstói úton.