Újabb vereség hazai pályán
Nyíregyháza Spartacus – Szombathelyi Haladás 0-2 (0-0)
Városi Stadion, 2500 néző, v.: Kassai (Erős, Vámos)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu - Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci - Zabos (Szilágyi, 78.), Minczér, Imediashvili - Szojkov, Dosso (Apostu, 57.p.), Ramos (Majoros, 59.p.). Klubmenedzser: Révész Attila
Szombathelyi Haladás: Rózsa - Csontos, Guzmics, Balassa, Tóth P. - Rajos (Simon, 82.p.) (Tóth Norbert, 87.p.), Molnár, Vörös - Oross, Kenesei (Andorka, 80.p.), Sipos N. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Sipos (52.p.), Kenesei (75.p., 11-esből)
Sárga lap: Mboussi (13.p.) Perényi (43.p.), Andorka (86.p.), Mboussi (91.p.)
Piros lap: Goia (75.p.), Mboussi (91.p.)
Révész Attila: – Sajnálom, hogy az első félidőben nem voltunk eléggé agresszívak, és nem tudtuk kihasználni a szél támogatását. Ismét pontrúgásokból kaptunk gólokat. Hiába futottunk többet, gólra nem futotta.
Csertői Aurél: – Szerintem erőnlétben is felülmúltuk az ellenfelet, fontos szituációkban a szél is velünk volt, gratulálok a játékosaimnak a megérdemelt három pontért.
A Szpari volt az aktívabb a mérkőzés első negyedében, de a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltaniuk. Az idő múlásával kiegyenlítetté vált a játék. A mérkőzést végig élénk, időnként erős szélben játszották. Az első félidőben a szél a Spartacust támogatta, de Minczérék ritkán vállalkoztak távoli lövésekre, ha még is, akkor pontatlanok voltak.
A szélekről beadott labdáknál inkább hátráltatta a Spartacus csatárait az időjárás, csak a pontrúgások jelentettek ez alól kivételt. Két ilyen szituációnál került a legközelebb a gólszerzéshez a csapatunk, mindkétszer Goia fejelhetett közelről kapura. Perényi szöglete után a vendégekhálóöre, Rózsa volt résen, míg a második esetnél Cornaci jobbról kapu elé nyesett szabadrúgását Goia néhány centivel a léc fölé csúsztatta. Dosso előtt adódott még egy lehetőség, de a szorongatott helyzetben nem tudott vele élni.
A második félidő elején nem változott a játék képe. A fordulatot az exnyíregyházi Sipos Norbert találata hozta. Ugyanolyan szituációból rúghatott szabadrúgást a vendégcsapat, mint a 40. percben Cornaci. Sipos nyeste ballal kapu elé a labdát. A játékszer a védőkön is túljutva még lepattant, majd a hálóban kötött ki, Lazareanu is csak dermedten nézte. A szurkolóink a szabadrúgás jogosságát megkérdőjelezték.
A gól után a vendégtérfélen folyt a játék, de nem jutottak helyzetig a hazai csatárok, hiába érkezett frissítésként három csere is. A másik oldalon egy előrevágott labdánál Kenesei került lépéselőnybe, a tizenhatos vonalánál Goia lerántotta a csatárt, amiért piros lapot kapott, és a vendégek büntetőhöz jutottak. Ezt a sértett értékesítette. A hátra lévő negyedórában már sikeresen kivédekezte a meccset a vendégegyüttes.
Három percet hosszabbított Kassai, de ez sem hozott szerencsét, mert ekkor a második sárga miatt Mboussi is a kiállítás sorsára jutott.
A Szpari hiába birtokolta többet a labdát, hiába futottak többet a játékosaink, a gólokat ismét – akárcsak az első hazai tavaszi meccsen – a vendégek szerezték. Ilyen a foci, míg a legnagyobb helyzetünknél, ha centikkel is, de kapu fölé ment a labda, a vasiak hasonló lehetőségből gólt szereztek. Az újonc Haladás NB I.-es meccsen először nyert Nyíregyházán, és ezzel Keneseiék megtartották a helyüket az élbolyban, míg a csapatunk visszacsúszott a középmezőnybe.