Újonc szparisták
Holnap Orosházán elkezdődik a tavaszi menetelés. A csapatunkban „újoncok” is pályára lépnek. A Szpari mezében bajnokin először játszó focisták többsége már rutinos labdarúgó.
Gálhidi György még nem hirdetette ki a szombati kezdő tizenegyet. Azt viszont biztosra vehetjük, hogy a pályára lépők közt olyanok is szerepelnek, akik bajnoki meccsen először húzzák magukra a Szpari mezt.
Akár a kapus poszton is bemutatkozhat egy újonc. Az előkészületi meccsek többségén a az összeállítás Erdélyi Miki nevével kezdődött. Ugyanakkor hét elején Miklós megfázás miatt edzést is kihagyott. Így elképzelhető, hogy a 21éven aluli Máthé Gábort jelöli a mester a kezdőbe. Új kapusunk Békéscsabán kezdte pályafutását, de a Loki már tizennégy éves korában leigazolta. Az előző szezonban a Dunaújváros csapatában szerepelt.
A védelem legtöbbször a Sipos, Bagoly, Ambrusz, Cornaci összeállításban kezdett az előkészületi meccseken. Sipos Tamás sérülése miatt várhatóan nem játszhat Orosházán, most Miskolczi Laci szerepelhet ezen a poszton, ő is 21 éven aluli, de már törzstag a Szpariban. A védelem másik szélén Cladiu játéka szinte biztosra vehető, akár csak a védelem közepén Bagolyé. Gabi hosszú idő után visszatérő nyíregyházi focista, nem számít újoncnak a Szpariban sem.
Mellette Ambrusz Árpi játéka sérülés miatt szintén kérdéses, így várhatóan Popa kerül a kezdő tizenegybe. A védekező középpályás posztján az utóbbi meccseken legtöbbször Minczér Tibi játszott.
A középpályán biztosra vehető egy újonc szparista szereplése. Az előkészületi meccseken legtöbbször bal oldali középpályásként lépett pályára Zabos Attila, várhatóan Orosházán is így lesz. Rá is igaz, hogy rutinos focista. Nyíregyházára az MTK-ból érkezett, előtte a Vasasban is focizott, pályafutását Kazincbarcikán kezdte. Jobb oldalon az utóbbi előkészületi meccseken Hegedüs Tibi játszott. Madar Csaba is ezen a poszton szerepel, de felkészülését sérülés és betegség is akadályozta, ezért több meccset kihagyott. Most már ő is játékra kész. Madar, ugyancsak újonc szparista, igaz már 354 élvonalbeli meccsen szerepelt az atlantai olimpián is gólokat szerző focista. Középen Lippai Ákos jelölése vehető biztosra.
Elől várhatóan Lengyel Roli és Montvai Tibi kezd majd. Montvai is először szerepelhet szparistaként bajnoki meccsen. Ősszel Pakson az élvonalban focizott, korábban a pécsiekkel és a zetével is játszott az NB I-ben.
Két játékosra biztosan nem számíthat a mester. Jeremiás Gergő műtétre vár, Dejan Vukadinovic a decemberi műtét után kezdte el az egyéni felkészülést, de még nem kapcsolódott be a csapatmunkába.
A Szpari játékrendszere – 4-1-3-2 – alapvetően nem változott. A szélső hátvédeknek továbbra is fontos szerepük lesz a támadások előkészítésben az oldal vonalak mellett a középpályásokkal együttműködve. Középen Lippai Ákos irányítja a támadásokat.
Akár a kapus poszton is bemutatkozhat egy újonc. Az előkészületi meccsek többségén a az összeállítás Erdélyi Miki nevével kezdődött. Ugyanakkor hét elején Miklós megfázás miatt edzést is kihagyott. Így elképzelhető, hogy a 21éven aluli Máthé Gábort jelöli a mester a kezdőbe. Új kapusunk Békéscsabán kezdte pályafutását, de a Loki már tizennégy éves korában leigazolta. Az előző szezonban a Dunaújváros csapatában szerepelt.
A védelem legtöbbször a Sipos, Bagoly, Ambrusz, Cornaci összeállításban kezdett az előkészületi meccseken. Sipos Tamás sérülése miatt várhatóan nem játszhat Orosházán, most Miskolczi Laci szerepelhet ezen a poszton, ő is 21 éven aluli, de már törzstag a Szpariban. A védelem másik szélén Cladiu játéka szinte biztosra vehető, akár csak a védelem közepén Bagolyé. Gabi hosszú idő után visszatérő nyíregyházi focista, nem számít újoncnak a Szpariban sem.
Mellette Ambrusz Árpi játéka sérülés miatt szintén kérdéses, így várhatóan Popa kerül a kezdő tizenegybe. A védekező középpályás posztján az utóbbi meccseken legtöbbször Minczér Tibi játszott.
A középpályán biztosra vehető egy újonc szparista szereplése. Az előkészületi meccseken legtöbbször bal oldali középpályásként lépett pályára Zabos Attila, várhatóan Orosházán is így lesz. Rá is igaz, hogy rutinos focista. Nyíregyházára az MTK-ból érkezett, előtte a Vasasban is focizott, pályafutását Kazincbarcikán kezdte. Jobb oldalon az utóbbi előkészületi meccseken Hegedüs Tibi játszott. Madar Csaba is ezen a poszton szerepel, de felkészülését sérülés és betegség is akadályozta, ezért több meccset kihagyott. Most már ő is játékra kész. Madar, ugyancsak újonc szparista, igaz már 354 élvonalbeli meccsen szerepelt az atlantai olimpián is gólokat szerző focista. Középen Lippai Ákos jelölése vehető biztosra.
Elől várhatóan Lengyel Roli és Montvai Tibi kezd majd. Montvai is először szerepelhet szparistaként bajnoki meccsen. Ősszel Pakson az élvonalban focizott, korábban a pécsiekkel és a zetével is játszott az NB I-ben.
Két játékosra biztosan nem számíthat a mester. Jeremiás Gergő műtétre vár, Dejan Vukadinovic a decemberi műtét után kezdte el az egyéni felkészülést, de még nem kapcsolódott be a csapatmunkába.
A Szpari játékrendszere – 4-1-3-2 – alapvetően nem változott. A szélső hátvédeknek továbbra is fontos szerepük lesz a támadások előkészítésben az oldal vonalak mellett a középpályásokkal együttműködve. Középen Lippai Ákos irányítja a támadásokat.