Újpesten kezdjük az új szezont
Tizenkilencedszer mérkőzünk meg az Újpesttel. a jubileumi, tizedik Megyeri úti kirándulást ponttal, illetve pontokkal szeretné zárni a Szpari. Alábbi cikkünkben egy kis múltidézést olvashatnak szurkolóink.
Újpest FC – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 1. Forduló
Július 26. szombat, 20.00
Vezeti: Szabó Sándor, asszisztensek: Ring György, Butkai Zsolt
Az élvonalban immár tizenkilencedszer mérkőzünk meg az Újpesttel szombat este. A kilenc hazai mérkőzés mérlege -három győzelem, három döntetlen és három vereség-, teljesen kiegyenlített. A Megyeri úti bizonyítványunk viszont halványabb, annak ellenére is, hogy az első újpesti meccsünkön 1980-ban 2-1-re a Szpari nyert, ami máig ez az egyetlen vendég győzelmünk a lilák ellen. Kétszer játszottunk döntetlent a Szusza Ferenc-stadionban, az Őze csapat 1993 tavaszán, a feljutás utáni első bajnokságban 1-1-et ért el. A másik döntetlen az utolsó előtti újpesti látogatásunk során – 2004 ősze- született. Akkor 3-3 volt a végeredmény. A meccset a bajnokság legjobb találkozói közé sorolták a szakemberek. A Szpari góljait Csillag, Rob és Márton szerezte.
A dobogóról épphogy lecsúszó újpestiek a tavalyi szezonban mindkét mérkőzésen egy gólos győzelmet arattak a Nyíregyháza Spartacus csapata felett. Ősszel Nyíregyházán 2-1-re, míg tavasszal a Megyeri úton 1-0-ra tudtak győzni a szerencsét is maguk mellett tudó lilák. Hiszen emlékezhetünk rá, hogy a fővárosban csupán a 83.percben sikerült bevenni a Szpari kapuját, előtte pedig több ziccert is kihagytak a nyíregyházi labdarúgók (csupán Dosso 3 gólt szerezhetett volna). Mindenféleképpen megemlítendő, hogy mindkét találkozót az országos sportcsatorna a műsorára tűzte, és hogy mindkétszer ország-világ láthatta a Spartacus tetszetős, kultúrált futballját. Bízunk benne, hogy ez szombat este sem lesz másképp.
A mérkőzésről sem maradnak le olvasóink, hiszen a tavalyi szezonhoz hasonlóan a szombati találkozót is az on-lineon, élőben közvetítjük önöknek.