Úr és Fekete is sokat volt játékban!

Ahogy az előbbi hírben olvasható volt, Nyíregyháza Spartacus futballisták is kivették a részüket az U19-es válogatott, Soroksár elleni 2-1-es diadalából.
A hétközi U19-es felkészülési mérkőzésen Úr László valamint Fekete Ádám képviselte a Szparit. (Sipos Tamás sérülése miatt nem tarthatott a Neumann Gábor vezette nyíregyházi társasággal.)

A két fiatal játékost megkértük, hogy értékeljék a Soroksár ellen nyújtott játékukat.

Úr László: „Úgy érzem, az első félidőben nagyon jól ment a játék. Többször sikerült segítenem a támadásokat. Az első játékrészben rengeteget voltam játékban. Sok keresztlabdát, valamint rövid passzokat is alkalmaztam. A második félidő végére viszont picit elfáradtam. Ezen nem is csodálkoztam, hiszen rengeteget kellett robotolnom a jobb oldalt. Összességében úgy érzem, hogy megfelelően sikerült megoldanom a feladatomat.”

Fekete Ádám: „ Én a szünet után léptem pályára. Elég nagy volt az iram, de ezt egyből sikerült felvennem. Mondjuk igencsak feldobott az a tény, hogy a csapatkapitányi karszalagot a beállásom után én viselhettem. Ezt szerintem annak köszönhetem, hogy a Soroksáron jelenlévő játékosok közül én voltam a legtöbbszörös utánpótlás válogatott. Eddig 47-szer húztam fel a válogatott mezt. (a 47 mérkőzésen eddig 19 gólt szerzett Ádám) Ugyan „csak” 45 percet töltöttem a pályán, de igen sokat voltam játékban. Rengetegszer kellett a felpasszolt labdákat megtartanom, illetve visszajátszanom az érkezőknek. Támadótársammal sűrűn cserélgettük a helyünket, így eléggé elfáradtam én is a mérkőzés végére.”

Legközelebb április 3-án lép pályára az U19-es Magyar válogatott, akkor Makón a románok lesznek az ellenfelek. Reméljük, hogy azon a mérkőzésen – valamint majd a májusi Írországi kontinensselejtezőn – is fogunk tudni Szpari játékosoknak szorítani.