Utoljára aranymeccsen fogadtuk Vecsést -2010.09.29.-
Legutóbb Arany napján, Arany vezette meccsen, aranyat szerezve fogadtuk a hétvégi vendégeket.
Nyíregyháza Spartacus – Vecsés
Ness Hungary NB II. Keleti csoport, 8. forduló
Október 2. szombat 15:00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezeti: Veizer Roland, asszisztensek: Horváth Róbert, Pápai Zoltán
A névadó szponzort kapott Ness Hungary NB II.-es bajnokság nyolcadik fordulója következik a hétvégén. A Szpari a Vecsés együttesét fogadja.
Nincs olyan Szpari szurkoló, aki ne emlékezne a legutóbbi találkozónkra, 2007. június 16-án szombaton 1-0-ra nyert a Nyíregyháza Spartacus, ami bajnoki aranyat jelentett. A stadionban teltház ünnepelte a Fradi előtt bajnoki címet szerző csapatunkat. A gólt Montvai Tibor a tizenegyedik percben szerezte, az akció Madar Csabától indult, majd Cornaci Cladio játszott középre, és Montvai fejelt Bogdán Ádám kapujába. Aztán még volt két kapufa, Lengyel Roland majd Lippai Ákos lövéséből, illetve Vukadinovic Dejannak is volt két nagy helyzete. A hajrában Lippait buktatták a büntetőn belül, de Arany tovább engedte, így maradt az 1-0. A befejezéskor már senki sem búslakodott, hogy „csak” 1-0 lett a vége. A stadionban, majd a főtéren igazi fiesztán ünnepelt a tízezer fős publikum és a játékosok.
Az őszi tizenötödik fordulóban pálya felújítás miatt Monoron fogadta csapatunkat a Vecsés, ahol 2-4 volt a végeredmény. Sztipánovics duplázott, Lengyel Roli és Sipos Tamás szerezte a másik két találatot.
A Vecsés együttese azóta is oszlopos tagja az NB II.-nek. Az idei szezonban egy meccsel kevesebbet játszottak (Bőcs elleni találkozó elmaradt), és nyolc pontot szereztek. Legutóbb a DVSC II ellen nyertek hazai pályán. Idegenben kétszer – Orosházán, Békéscsabán- ikszeltek, Újpesten kikaptak.
A vendégek mostani keretéből Hungler, Czipper és Máj játszott ellenünk a 2006-2007-es bajnoki évben. A vecsésieknél focizik Vasas Zoltán, aki a 2004-2005-ös bajnoki évben az élvonalban focizott a Szparival.
A Spartacusnál az „aranymeccsen” illetve előtte Vecsésen a mostani csapatunkból Ambrusz, Minczér és Szilágyi kapott szerepet, a keret tagja volt Erdélyi, Szatke, Zabos.