Vállalja a kihívást

Ma még nem tudni a tavaszi szezonban ki lesz a Szpari elsőszámú hálóőre, de az biztos, hogy Illyés Dániel is verseng ezért a posztért.
Illyés Dániel egy fél éves kihagyás után érkezett a nyírségi csapathoz.
A korábbi pályafutsáról is nyilatkozott honlapunknak:
- A BVSC-nél lettem kapus, onnan a Vasashoz kerültem, aztán négy évet Újpesten töltöttem. A lilákkal kétszer is ezüstérmet nyertünk. Voltak sikeres és emlékezetes meccseim a Megyeri úton. Az egyik legemlékezetesebb találkozó a Fradi elleni rangadó volt. Újpestről kerültem Rákospalotára. A tavaszi szezonban végig én védtem. Májusban úgy döntöttem, hogy külföldre igazolok, ezért nem hosszabbítottam szerződést a REAC-nál. Nyáron nem sikerült megfelelő ajánlatot találni, de ősszel mehettem volna Ciprusra. Már szerződést is kötöttünk, amikor kiderült, hogy a REAC-nál élő amatőr státuszom miatt nem tudnak idény közben leigazolni.
Bár nem volt profi szerződésem, de ősszel is folyamatosan edzésben voltam.

- Hogy kerültél Nyíregyházára?
- Most decemberben megkerestek a klubtól, és elfogadtam az invitálást.
A pályafutásom úgy alakult, hogy eddig minden csapat amelyiknél megfordultam a pesti lakóházunk közelében, valamelyik szomszédos kerületben volt. Először kerülök távol a megszokott családi környezettől és a fővárostól. A barátnőmmel együtt költözünk ide, mindketten nagy érdeklődéssel utaztunk Nyíregyházára.
Nagyon szívesen vállaltam ezt a szerződést. Úgy tapasztalom, hogy a vidéki városokban nagyobb az érdeklődés a foci iránt, és nagyobb a presztizse a helyi klubnak és a játékosoknak is. A labdarúgásnak profi szinten akkor van igazán hangulata és értelme, ha minél több szurkoló eljön a meccsre. Úgy tapasztaltam itt Nyíregyházán most komoly érdeklődés van a Szpari iránt, ezért is fogadtam szívesen a meghívást. Az első élmények mind a városról, mind a klubról, mind a társakról nagyon jók. Igaz nem sok időm marad ismerkedésre, mert kemény munkát végzünk. Az erőnléti gyakorlatainkat legutóbb például Feri Attila vezényelte, egy olimpiai bronzérmes, világbajnok súlyemelőnek még panaszkodni sem lehet, hogy túl nagy a terhelés.
Nem lesz könnyű a dolgom, mert hárman is versengünk a kapusposztért. Természetesen azt szeretném, ha én lennék az első számú hálóőr a Szparinál, de tudom a társaim is pontosan ezt akarják elérni. Vállalom a kihívást.