Váltani kell

Tajti Józsefet szeretném felkérni a szakmai munka vezetésére- mondta Sziky Gyula.

Sziky Gyula a klubtulajdonosa ott volt a ma délelőtti edzésen és nyilatkozott a szpari.hu-nak:

 

- Tíz mérkőzést játszottunk tavasszal és ebből négy pontot szereztünk, ezt a teljesítményt nem lehet csak külső okokra –játékvezetés, kapufa, pech sorozat- fogni. Ez a csapat ennél többet tud. A péntek esti meccsen arra is képesek voltak a játékosok, hogy két gólos hátrányból egyenlítsenek, ami komoly teljesítmény. Ezek a jelek számomra azt bizonyítják, hogy tavasszal elsősorban a szakmai munkával van probléma. A szakvezetés nem találta meg a kivezető utat az egyre romló helyzetből. Ezért váltani kell.

Azt gondolom ilyen helyzetben, öt fordulóval a bajnokság vége előtt olyan szakemberre van szükségünk, aki jól ismeri a csapatot. Tajti József a 2007-es idényben sikeresen végezte a munkáját az együttes mellett, jól ismeri a csapatot, és a játékosok többségével már dolgozott együtt. 2008 tavaszán családi okok miatt kérte, hogy idény közben elmehessen, amit sajnálattal vettünk tudomásul. Most őt szeretném felkérni a szakmai munka vezetésére.

A Nyíregyháza Spartacus hű szurkolóit szeretném megnyugtatni arról, hogy csapatunktól most is, és a jövőben is azt várjuk, hogy az élvonal biztos tagja legyen. A klub szerepeltetését csak és kizárólag az élvonalban tudjuk elképzelni. Ezért az együttestől, a játékosoktól a hátralévő fordulókban győzelmeket várok- mondta Sziky Gyula.