Változás a kezdőcsapatban

A soproni utazás előtt Révész Attila klubmenedzser nyilatkozott, mit vár a szombat esti meccsen a csapatától?
- Mire számítasz a holnap esti meccsen?
- A Sopron egyértelműen a győzelem reményében fog pályára lépni. Bízok is benne, hogy tesznek is érte, mert ha támadóbb szellemű focit játszanak, akkor előttünk is nagyobb területek nyílnak az akcióink megszervezésére. A REAC ellen is igazolódott, hogy akkor tudunk igazán jól focizni, ha van területünk.
Óvatosnak is kell lennünk, mert a Sopron mindent egy lapra fog feltenni, és nem biztos, hogy a támadásaik minősége lesz a döntő, hanem az a mentális plusz, amit Döme a meccs előtt közvetít nekik. Kérdés, hogy ez a teher nem nyomja-e majd a vállukat?
Nekünk ettől függetlenül is magabiztosan kell kimenni a pályára, egy cseppet sem megilletődve, mert nincs rá okunk. Szeretnénk már az első félidő elején gólt szerezni, gyorsan elbizonytalanítani őket és a közönségüket is.

- A mérkőzés azért is fontos, mert két győzelem után még mondhatják azt a leendő ellenfelek, hogy kijött a lépés a Szparinak, de ha most is sikerül idegenben nyerni, akkor már mindenütt óvatosabban fogadják a csapatunkat.
- Már az eddigi két győzelmünk után is nőtt a csapatunk iránti érdeklődés és figyelem, amit bizonyít a jövő hétvégi televíziós közvetítés is. A Sopron elleni siker ezt az érdeklődést tovább növelné. A fiúkban most van kellő önbizalom és magabiztosság, és ha a képességeket figyelembe vesszük, akkor nem vagyunk gyengébbek, mint a Sopron. Ezúttal egyértelműen a pszichés, mentális különbségek fognak dönteni a meccs eredményéről.

- Hogy sikerült néhány hét alatt elérni, hogy láthatóan növekedett a csapat önbizalma?
- Az eredményesség ezt nagyban segítette. De hozzátartozik, hogy a győzelmet értékelem igazán nagyra, az a célunk elsődlegesen. Ezért edzéseken is olyan játékokat, gyakorlatokat, versenyhelyzeteket alakítunk ki, aminek az elvégzése után a győzelmi öröm az edzések közben is átélhető. A csapat is egyre jobban összekovácsolódik. Arra azért figyelünk, hogy ne essünk át a ló túloldalára, és minden meccsen kellő alázattal menjünk ki a pályára.

- Eddig változatlan tizeneggyel kezdtük a két meccset, most lesz változás?
- Kényszerű változás, hogy Máriusz Sava a sérülése miatt nem játszhat Sopronban. Tudtuk, hogy az edzettségi állapota nem volt megfelelő, és a mélytalajú pályán játszott szombati bajnoki meccs után előbb az egyik lábán, aztán a másikon jelentkezett a húzódás.
A helyére Miskolczi Lacit fogom nevezni a kezdőbe. Bízunk benne, hogy a kapu elé is odaér, és távoli lövéseket is várunk tőle. Legutóbb is becseréltük, és teljesítette az elvárásainkat, fiatal nyíregyházi focista, és bízunk benne. Természetesen Vukadinovics szerepeltetése is felmerült, de neki nagyobb terület kell ahhoz, hogy veszélyes helyzeteket teremtsen a kapu előtt, a mostani taktikánkhoz kevesebbet tudna hozzátenni. Egyébként előfordulhat, hogy a jövőben csatárként is számítunk rá, mert a kontráknál ki lehet használni a jó adottságait.