Változások a kezdőben

A szombati mérkőzésen több változás is várható a kezdőben, Bagoly helyén Sipos szerepel, és George is a kezdőben lesz.
Soproni Liga, 5. forduló, augusztus 19, szombat, 15.00
Nyíregyháza Spartacus – Fehérvár FC
Nyíregyháza, Városi Stadion
Játékvezető: Kassai Viktor Asszisztensek: Vámos Tibor, Márton Zsolt
Pénztárnyitás: 11.00 (egy pénztár, az új lelátó főbejárátnál)
13.30 Az összes pénztár, 4 az új lelátónál, 2 a Sóstói úti oldalon.
A stadionba az új lelátó felől érdemes bejutni.

Révész Attila klubmenedzsert a szombati meccs előkészületeiről faggattuk.

- Szerdán a meccs után arról beszéltél, hogy a hétvégi összeállítás miatt fejtörést okoznak a látottak. Mi lett az eredménye?
- Lesz kézzel fogható változás is. George a teljesítményével beverekedte magát a kezdőbe. Hozzátartozik, hogy egy valódi élcsapattal játszunk. Várhatóan a sikeres támadásokhoz mélyebbről kell majd indulnunk. Nem ugyanazokakkal a feladatokkal lesz megbízva a csapat, mint a korábbi három bajnoki mérkőzésen. George nem elsősorban a három gólja miatt lehet hasznos a csapatban, a mozgékonysága, az egy-egy elleni játéka, amiért mellette döntünk. Ezentúl azt várjuk tőle, hogy a középpályán a védekezésbe is besegítsen. Megkapja az esélyt, éljen vele. Nem akarjuk túl értékelni a szerdai találkozó eredményét, mert visszagondolva a látottakra, ez a Vasas nem olyan hozzáállással focizott, mint egy bajnoki meccsen. Tisztában vagyunk vele, hogy egy bajnoki meccsnek más a hangulata. Annak nagyon örülök, hogy a játékosaink viszont komolyan vették a találkozót.

- Bagoly Gabi legutóbb megsérült, ő miatta kényszerű változás is lesz.
- Ma már edzett Gabi, de nem szabad megkockáztatnunk a játékát, mert ha mérkőzés közben kiújulna a sérülése akkor elvesztenénk egy cserét, ahogy Sopronban is bekövetkezett. Itt van Sipos Tamás, Sopronban bizonyított, egészséges, neki kell most játszania. Egyébként is előfordulhat máskor is, hisz Gabinak már két lapja van. Remélem, hogy Pakson már egészségesen szerepelhet. Addig is szerdán kap majd szerepet, hogy a fokozatosság elve érvényesüljön.

- A középpályán nem módosul az összeállítás?
- Elképzelhető változás. Még gondolkozunk rajta, az utolsó pillanatig kivárunk. A két belső játékosunk most megkérdőjelezhetetlen, de a széleken elképzelhető csere. Ezt még szombaton napközben döntjük el. Ahogy azt is, melyik csatár helyett focizzon George.

Mire számítasz? Egy nagyon jó játékosokból álló csapat érkezik, de az eredményeik eddig ezt nem igazolták vissza.
A Vasas elleni utolsó találkozójukon szerintem azt bizonyították, ha a háttér rendezett, akkor képesek a tudásukat megmutatni. Tisztában vagyunk a játékukkal is, a hibáikat szeretnénk kihasználni. Bizakodunk benne, hogy nagyon sokan kilátogatnak majd a meccsre, a hazai szurkolók segítségével megteremtett plusz motivációt is figyelembe véve, a győzelem a célunk.

Két nagyon jó csatárral érkezik a Fehérvár, erre is készülünk?
Az eddigi meccseket tekintve, most találkozunk a két legjobb támadóval. Emellett jó szélsőik is vannak. Gyakran alkalmaznak oldalváltásokat. A szélső védekezésünkre is jobban kell figyelni. De a középpályán mindenkinek több védekező feladata lesz mint eddig. Ha sikerül egységes csapatvédekezést megvalósítani akkor nem fog rajtunk fogást találni a Fehérvár. Ennek ellenére a támadójátékra akarunk koncentrálni.