Változások a Líga Kupában

A Liga Kupa sorsolásáról már írtunk, most a változásokat ismertetjük.

A Liga Kupát az idén két hatos csoportban kezdik a csapatok, mint írtuk a DVTK, Kecskemét és a három fővárosi csapat – FTC, MTK, Vasas- került velünk egy csoportba. A hat dunántúli csapat –Fehérvár, Kaposvár, Paks, Pápa, ZTE- alkotja a másik csoportot. A négy nemzetközi kupaszereplő nem vesz részt az első körben.

A hatos csoportban mindenkivel játszunk oda-visszavágó rendszerben.

A csoportok első két helyezettje jut tovább.

 

Tavasszal két négyes csoportban folynak a küzdelmek. Mindkét csoportba beosztanak két nemzetközi kupaszereplőt is. A csoportküzdelmek befejeződése után az első két csapat vívja a döntőt.

 

A Liga Kupa sorozatban öt játékost lehet cserélni. Minden mérkőzésen szerepelhet két próbajátékos is. A próbajátékos igazolásáról külön szabályzat rendelkezik. Az engedély három soron következő Liga Kupa mérkőzésre érvényes. A próbajátékost átengedő csapatban ezen időszak alatt nem szerepelhet a labdarúgó.

A Magyarországon igazolt játékosok közül az NB II-ben vagy alacsonyabb osztályban szereplő, 16 évnél idősebb játékosok kaphatnak próbajátékos igazolást, illetve az NB I-ben szereplők akkor, ha a szerződésük 2010. július 1-ig lejár. Próbajátékos a döntőben nem szerepelhet.

 

A hatos csoportban zajló küzdelmek játéknapjait korábban már leírtuk. Az időpontok novembertől megváltozhatnak, ha a magyar válogatott kijut a világbajnokságra.

 

Ebben az esetben a bajnoki menetrend is változik, és idén a 16. fordulót is lebonyolítanák.