Várhatóan jövő hétre kialakul a keret -2010.01.05.-
Szentes Lázár a felkészülésről nyilatkozott a szpari.hu-nak.
- Hogyan alakul a felkészülés programja?
- Ha nem lesz edzőtábor –jelenlegi állapot szerint nem lesz- akkor az egész időszakot Nyíregyházán töltjük, zömében a műfüves pályán fogunk edzeni. Az első két hét után edző meccsek következnek. Arra törekszünk, hogy a keret minden tagja kilencven perces terheléseket kapjon, így hét közben egymást követik majd a mérkőzések. Aztán február 17-én már Liga Kupa meccset következik.
- Korábban a felkészülési időszakot alapozásnak nevezték, inkább a fizikai munka dominált.
- Ma már többféle elv szerint készülnek a csapatok. A „szerencsésebb” délebbi és nyugati országok együttesei általában csak egy felkészülést tartanak a nyári időszakban. A keleti és északi országokban nyáron és télen is van felkészülési időszak, mi is ebbe a sorba tartozunk. Erre az időszakra sokféle menetrend létezik, most is van olyan szakember, aki futásra fekteti a hangsúlyt. Én mindig a vegyes felkészülés híve voltam, amikor a fizikai munka nincs elválasztva a labdától, most is így dolgozunk.
- A legfontosabb feladat most a keret átformálása, hogy áll ez a folyamat?
- Eddig öt olyan új játékos érkezett, akire már biztosan számíthatok. Várhatóan még ezen a héten érkezik egy új kapus, és két új labdarúgó is. Remélem a jövő hét elejére már kialakul az a keret, akikkel együtt dolgozunk, és egy ütőképes együttest tudunk kialakítani.
- Az adott feltételek-mellett is sikeresen felkészülhet a csapat?
- A felkészüléshez adottak a lehetőségek. Az időjárás az egy körülmény, amihez alkalmazkodunk. Ha sikerülne elmenni edzőtáborba, akkor az egy plusz motivációt jelenthetne. Ha még sem jön össze, akkor is kellően felkészülhetünk a rajtra.