Vasárnap kezdjük a tavaszt
A hétvégén hosszú téli szünet után folytatódhatnak a Soproni Liga küzdelmei. A nyitányon hazai pályán láthatjuk kedvenceinket. A Spartacus az ötödik helyen zárta a tabellát, és a második Újpest csapata érkezik. A vasárnapi meccs a huszadik bajnoki találkája a két egyesületnek.
A két klubban mindig voltak olyan személyek, akik mindkét gárdánál megfordultak. Elsőként említhető a szabolcsi megyeszékhelyről a fővárosba került Temesvári vagy Szendrei. Most Szabó András a Spartacus szakvezetésének tagja az, aki korábban elválaszthatatlan volt az újpesti foci-családtól. Ezek a kötődések tovább növelik a találkozó presztizsét. Így aztán nem csoda, hogy vasárnap a sporttelevízió is élőben közvetíti a meccset.
A korábbi kilenc Nyíregyházán lejátszott Szpari - Újpest találkozó mérlege kiegyensúlyozott. Három hazai, három vendég győzelem született és három találkozó döntetlenre végződött. Legutóbb 2007 szeptember elsején fogadta a lilákat a Szpari, akkor 2-1-es vendégsiker született. Mivel legutóbb a Megyeri úton is az újpestiek nyertek, így van miért visszavágnia.
Távozók: Bárányos Zsolt, Belényesi Miklós, Simon Gergő, Ur László, Ivan Zaleh
Érkezett:Lakatos István, Majoros Árpád, David Imedashvili
Sérült: Miskolczi László
Eltiltott: nincs
4 sárga: Goia, Miskolczi
Jegyárak
Ülőhely: 1400 Ft
Állóhely: 500 Ft
Kedvezményes
Nyugdíjas, diák: 800 Ft
Nők, 14 alatti gyermekek: 500 Ft
Ingyenes: hetven év felett
Bérletek tavaszra:
Ülőhely: 8000 Ft
Kedvezményes
Nyugdíjas, diák: 4000 Ft
Nők, 14 alatti gyerekek: 3000 Ft