Vasárnapi budapesti túra
MTK Budapest – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 9. forduló
Október 28.vasárnap, 17.30
Budapest, Hidegkúti Nándor-stadion
Játékvezető: Németh Ádám, asszisztensek: Kovács Péter dr., Butkai Zsolt
Az MTK-val eddig az élvonalban tizenhat bajnokit játszottunk. A hét budapesti mérkőzésünkből csak a legelsőn –1980.- nyertünk 1-2-re, Kiss Miklós és Szekrényes András rúgta a gólokat. Egyszer végződött döntetlenre az MTK otthonában vívott párharcunk, ötször kikaptunk.
Legutóbb egy éve járt a Szpari a Hungária körúton, akkor 2-0-ra nyert az MTK.
Az MTK ebben a szezonban háromszor játszott hazai pályán. Kétszer ikszelt (Honvéd, Győr), és egyszer nyert (Paks). A vendéglátók négy győzelemmel és két döntetlennel ötödikek a tabellán. Ha sikerülne nyernie a Szparinak vasárnap, akkor pontszámban beérné a kék-fehéreket a csapatunk.
A Szpari Siófokon nyert utoljára idegenben, egy évvel ezelőtt október elején volt a meccs.
