Vereség az Újpesttől

A Szpari hiába támadott veszélyesebben, 3-1-re kikapott a vendégektől. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Nyíregyháza Spartacus–Újpest FC  1-3  (1-1)

Soproni Liga 16. forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion  3 ezer néző, vezette: Iványi, asszisztensek: (AlbertMedovarszki)

Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Perényi, Goia, Mboussi, Cornaci - Zabos(Szilágyi, 83.p.),  Minczér, Imedashvili - Stojkov, Ramos Apostu (Dosso, 88.p.)

Klubmenedzser: Révész Attila

Újpest FC: Balajcza - Dudics, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák - Bori (Foxi 58.p.), Jucemar, Tisza, Bozics - Rajczi, Kabát (Simon 88.p.)

Vezetőedző: Szentes Lázár

Gólszerző: Apostu (11-esből, 4. p.), Kabát (25.p.), Mijadinoski (65.p.),Rajczi (84.p.)

Sárga lap: Dudics (30.p.), Bozics (31.p.), Korcsmár (39.p.), Apostu (54. p.), Mijadinovski (63p.), Imedashvil(69.p.)

 

A Szpari már a harmadik percben vezetést szerzett, szögletet követően Mijadinoski kezezett a tizenhatoson belül, a büntetőt Apostu vágta be a kapuba. Továbbra is fölényben játszott a Spartacus, de gólhelyzetig nem jutottunk, míg Tisza baloldali beadása után Kabát betalált a kapunkba. Kiegyenlített lett a játék, Rajczi lövését kellett Illyésnek hárítani.

A második félidőben a Szpari csinált helyzeteket, az Újpest rúgta a gólokat. Még 1-1-nél Zabos labdájára Aco Stojkov lépett ki, lövését Baljcza hárította.  Imedashvili szöglet utáni fejesét a gólvonalról kirúgták. Aztán egy szögletből a vendégek vezettek. Ismét Aco került helyzetbe, de ezúttal is kimaradt.Majd ismét szögletből növelte előnyét az Újpest.

 

Révész Attila: - Az eredmény miatt csalódott vagyok, pedig a játékunkban láttam bíztató jeleket. Ilyen a foci, az bosszant, hogy hétközben többször is készültünk ezekre a szöglet vriációkra, de nem sikerült elkerülni a gólokat.

 

Szentes Lázár: - A végén már fagyott volt a gyep, ilyen talajon nehéz jól játszani. Sikerült gólokat szereznünk, és ezzel nyertünk a végig nagyon veszélyes hazai gárda ellen.