Vereség Debrecenben

Nem sikerült meglepetést okoznia csapatunknak Debrecenben, a második félidőben látottak igazolták a végeredményt.

 

DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 4-0 (1-0)

Soproni Liga 19. forduló

Debrecen, 6500 néző. Vezette: Szabó S. (Farkas, Butkai)

DVSC: Polekszics (Pantics 83.) – Bernáth, Bíró, Mészáros, Leandro – Demjén (Dombi 71.), Varga J., Kiss, Czvitkovics – Oláh, Rudolf (Dudu 74.)

Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Perényi, Hegedűs, Imedasvili, Cornaci – Minczér (Odrobéna 56.), Zabos (Miskolczi 53.), Ramos – Stojkov, Apostu, Majoros (Szilágyi 63.)

Gólszerző: Rudolf (12.), Oláh (48.), Rudolf (71.), Dudu (88.)

Sárga lap: Minczér (15.), Zabos (37.), Cornaci (55.), Czvitkovics (57.), Stojkov (66.), Hegedűs (67.), Rudolf (70.), Imedasvili (86.)

 

 

A tiszántúli rangadót napsütéses idő, és fokozott érdeklődés fogadta. Hatezernyi hazai szurkoló biztatta a Lokit, és a vendéglelátó is megtelt. 400-500 szparista követte csapatát a szomszédvárba. 

A csapatunk eltiltások miatt, két „szükség” középhátvéddel kezdett. Ez az első tíz percben még nem derült ki, mert  jó iramú, változatos meccsnek indult a kilencven perc. De negyedóra sem telt el, mikor már látszott, hogy mennyire sebezhető a Spartacus védelme. Imedashvili Rudolffal párharcban „gyertyát” fejelt a labdába, amit így a DVSC csatárának ajándékozott. A lokisták kedvence megiramodott a kapu felé, menteni igyekvő védőjét kicselezve, nagy gólt ragasztott jobbról, a hosszú sarokba.

Meglepetésre, a gól után a hazaiak kevesebbet kezdeményeztek. A Szpari ügyesen focizott a pálya középső harmadában, de a tizenhatosnál elfogyott a tudományunk. Így Poleksicnek nem akadt sok dolga. A játékrész hajrájában a Loki kapufával jelezte, hogy megelégelték az eseménytelenséget.

A második játékrészre a hazaiak jöttek ki később, de mégis úgy tűnt, hogy a Szpari maradt bent az öltözőben. Három perc sem telt el, és Demjén, Oláh összjáték után a debreceni ék, szép megoldással, védőjéről lefordulva, növelte a listavezető előnyét. Innen kezdve a Spartacus játéka szétesett. A hazaiaknak erőlködni sem kellett, hogy megduplázzák a góljaik számát. 

A második félidőben nem volt kétséges a végeredmény. Arra is maradt idő, hogy a játékosok egymással foglalkozzanak. A két gólt szerző Rudolf és Lazareanu első szópárbaját követően a csatár kapott sárgát, a harmadik gól után ismét beszólt a hálóőrnek, de Szabó játékvezető megkegyelmezett neki. Rudolf sérülés miatt cserét kért, és a helyére érkező Dudu góllal ünnepelte a lehetőséget.

A Szpari továbbra is gödörben van, az idén mindhárom bajnokin kikaptunk, 1-9-es mutatót hoztunk össze. Hiába küzd jól a pálya középső részén a csapat. A védelemben a pontrúgások vagy egyéni hibák, rendre zavart okoznak. A támadójátékunkban sincs átütőerő.  Míg Rudolf egy ajándék labdát szép gólra váltott, a hasonló szituációkat a mi csatáraik elügyetlenkedték. A sikertelenség miatt ingerült játékosaink egy féltucat sárgát is beszereztek.

 

Herczeg András : - A győzelem volt a cél, külön öröm, hogy mindez úgy sikerült, hogy a közönség is jól szórakozott. Jobban játszottunk az ellenfelünknél, megérdemelten nyertük meg a találkozót.

 

Révész Attila: - Egyéni hibákból kaptuk a gólokat, felforgatott védekezésünk csődöt mondott, 0-2 után feladtuk a küzdelmet. A történteket át kell gondolni, és változtatnunk kell, akár áldozatok árán is.