Vereség Debrecenben -2010.02.19.-

A Liga Kupa meccsen 5-1 nyert a DVSC.

DVSC-TEVA – Nyíregyháza  Spartacus 5–1 (3–1)

Ligakupa középdöntő 2. forduló

Debrecen műfüves pálya, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Márton, Varga G.)

DVSC: Polekszics – Bodnár, Mészáros, Mijadinoszki, Laczkó (Fodor 87.) – Czvitkovics (Spitzmüller 78.), Varga J., Ramos (Dombi 60.), Yannick (Szakály (71.) – Rudolf, Coulibaly (Feczesin 71.)

Nyíregyháza Spartacus: Ovsiyenko – Miskolczi (Csáki 77.), Kovacevic, Struhar, Oláh –Davidov, Müller, Zabos (Pákolicz 77.), Bechan,  – Abdelali, Andorka

Gólszerző: Coulibaly (7.), Miskolczi (19.), Rudolf (11-esből a 23.), Czvitkovics (27.), Coulibaly (58.), Coulibaly (66.)

Sárga lap: Laczkó (53.)

 

A hazai csapat lendületesen kezdte a játékot, és a hetedik percben ez góltt is eredményezett. Yannick a balszélről zavartalanul játszhatott középre, a hosszó oldalról Coulibaly a rövid sarokba fejelt. Negyed óra után kiegyenlítetté vált a játék, ez is megmutatkozott az eredményben, Miskolczi szép lövésével egyenlítettünk. A hazaiak egy védelmi hibát követően tizenegyest rúghattak, amit értékesítettek is. Pár perc múlva Czvitkovics növelte az előnyt egy a tizenhatosról küldött bomba góllal. A félidő hajrájában a Szpari újabb gólszerzési lehetőséget dolgozott ki, de egy tizenegyes gyanús megmozdulással a hazaiak mentették a helyzetet, a síp néma maradt. A második játékrészben a DVSC Coulibaly révén még tovább növelte az előnyét.

 

Szentes Lázár: - A DVSC A csapata legyőzte a Szpari B-t, hat alapjátékosunk hiányzott, köztük a teljes védelem. A mérkőzés fordulópontja az 1-1 utáni tizenegyes volt. A találkozó értékeléséhez hozzátartozik, hogy a Debrecen nagyon jó arányban használta ki a helyzeteit.