Vereség Debrecenben -2010.02.19.-
A Liga Kupa meccsen 5-1 nyert a DVSC.
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 5–1 (3–1)
Ligakupa középdöntő 2. forduló
Debrecen műfüves pálya, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Márton, Varga G.)
DVSC: Polekszics – Bodnár, Mészáros, Mijadinoszki, Laczkó (Fodor 87.) – Czvitkovics (Spitzmüller 78.), Varga J., Ramos (Dombi 60.), Yannick (Szakály (71.) – Rudolf, Coulibaly (Feczesin 71.)
Nyíregyháza Spartacus: Ovsiyenko – Miskolczi (Csáki 77.), Kovacevic, Struhar, Oláh –Davidov, Müller, Zabos (Pákolicz 77.), Bechan, – Abdelali, Andorka
Gólszerző: Coulibaly (7.), Miskolczi (19.), Rudolf (11-esből a 23.), Czvitkovics (27.), Coulibaly (58.), Coulibaly (66.)
Sárga lap: Laczkó (53.)
A hazai csapat lendületesen kezdte a játékot, és a hetedik percben ez góltt is eredményezett. Yannick a balszélről zavartalanul játszhatott középre, a hosszó oldalról Coulibaly a rövid sarokba fejelt. Negyed óra után kiegyenlítetté vált a játék, ez is megmutatkozott az eredményben, Miskolczi szép lövésével egyenlítettünk. A hazaiak egy védelmi hibát követően tizenegyest rúghattak, amit értékesítettek is. Pár perc múlva Czvitkovics növelte az előnyt egy a tizenhatosról küldött bomba góllal. A félidő hajrájában a Szpari újabb gólszerzési lehetőséget dolgozott ki, de egy tizenegyes gyanús megmozdulással a hazaiak mentették a helyzetet, a síp néma maradt. A második játékrészben a DVSC Coulibaly révén még tovább növelte az előnyét.
Szentes Lázár: - A DVSC A csapata legyőzte a Szpari B-t, hat alapjátékosunk hiányzott, köztük a teljes védelem. A mérkőzés fordulópontja az 1-1 utáni tizenegyes volt. A találkozó értékeléséhez hozzátartozik, hogy a Debrecen nagyon jó arányban használta ki a helyzeteit.