Vereség Diósgyőrben -2009.11.23.-
Diósgyőr II – Nyíregyháza Spartacus II 2–1 (2–1)
Miskolc, 150 néző, vezette: Török Z.
Diósgyőr II: Giák – Bokros, Bihari, Hegedűs B., Polényi G., Lakatos B., Kövér D. (Esztergályos), Sztraka (Banu), Horváth Sz., Kovács B. (Kovács Sz.), Bacsa
Edző: Földesi Károly
Nyíregyháza Spartacus II: Gazsi – Csáki J., Markos, Miskolczi, Tóth Gy., Bodó (Reszler), Ambrusz, Makai (Fehér A.), Fekete Á., Oláh D., Matejkó R. (Ignéczi)
Edző: Kovács János
Fekete Ádám már az első percben megszerezte a vezetést a Szparinak egy szép kombinatív támadás sikeres befejezésével. A hazai csapat nem adta fel a küzdelmet így változatos játékot láthattunk. Félóra után egy fölöttébb furcsa tizenegyesből jött az egyenlítés. Védő játékosunk felső végtagjai „elkékültek”, mert annyira a testéhez szorította, de mivel a labda telibe találta a karját, a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott, és besárgította Csákit. A büntetőt Lakatos Béla értékesítette. A DVTK még ebben a félidőben vezetést szerzett, a gólt több védelmi hiba is megelőzte.
A második félidőben tovább folytatódott a nagy küzdelem, ekkor Gazsi szép védésekkel akadályozta a DVTK csatárait a gólszerzésben. A kimaradt lehetőségek után a Szpari kijött a szorításból és több lehetőséget is kidolgozott, de ezek is kimaradtak. A sok játékost –betegségek, sérülések miatt- nélkülöző Szpari közel volt a pontszerzéshez, de a második csapat őszi teljesítménye így is dicséretes. Elsők a tabellán, és a második a DVTK egy ponttal lemaradva.