Vereség Egerszegen -2010.05.22.-

Két gólos vezetés után 3-2-ről egalizált a Szpari, de a végén még is a hazaiak örülhettek.

Zalaegerszegi TE – Nyíregyháza Spartacus 4-3 (0-2)

Soproni Liga, 30. forduló

Vezette: Bognár (Takács, Mohos)

Zalaegerszeg, 2000 néző

ZTE: Pogacsics – Bogunovic, Todorovic (Kamber, 46.p.), Pavicevic, Magasföldi (Sluka, 20.p.), Illés, Rudnews, Szalai (Kocsárdi, 51.p.), Máté, Horváth, Miljatovic

Vezetőedző: Csank János

Nyíregyháza Spartacus: Ovsiyenko – Miskolczi, Struhar, Balbinot, Bosnjak – Abdelali, Minczér, Davidov, Pákolicz – Homma (Andorka, 46.p.), Bouguerra

Gólszerző: Bouguerra 8.p. Bouguerra 16.p., Rudnevs, 48.p., Pavicsevics 54.p., Pavicsevics 57.p., Bouguerra 62.p.,

 

Meglepetésre a Szpari sokkal jobban kezdte a meccset, és az első negyedórában két gólos vezetést szereztünk. Az első találatnál Abdelali mintaszerűen ugratta ki Bouguerrát, aki köszönte a lehetőséget és élt is vele. A második gólt is a franci-algériai szerezte, ezúttal Minczér labdájával tört kapura. A továbbiakban sem lankadt a Szpari lendülete, de a sok lehetőségekből nem született újabb gól. A zalai együttesnek egy nagy helyzete volt, Rudnevs közelről mellé lőtt illetve egy nagy lövést –Slukáét- Ovsiyenko hárított.

A második játékrész hazai rohamokkal kezdődött, és a ZTE háromszor is eredményes volt, már a 67. percben 3-2-re vezettek. Bouguerrának erre is volt válasza –Andorka passzából indult a támadó-, és egymás után két bajnoki meccsen is három találatot ért el. A Szpari újabb lehetőségekig jutott, de ezek kimaradtak, és Pavicevic révén ő szintén három találatot jehógyez a meccsen- a ZTE vezetett a 75. percben. Ez maradt a végeredmény a végig változatos találkozón. Ha a csapatunk jobban él a lehetőségeivel a pontszerzésre is mód lett volna.