Vereség Kaposváron

A Szpari 1-0-ra kikapott Kaposváron, Cornacira és Mboussira kiállításuk miatt eltiltás vár.

Gabona Trans-Kaposvár – Nyíregyháza Spartacus 1–0 (1–0)
Kaposvár, 1500 néző, v.: Király K. (Viszokai, Kis Z.)
Gabona Trans-Kaposvár: Kovács Z. –  Grúz, Petrók, Zahorecz – Kovácsevics, Pest K., Gujic,Bogdán G. –  Obrics (Graszl K., 92.p.), Farkas Z. (Ato, 85.p.) - Reszli (Bozsovics, 79.p.)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Perényi, Mboussi, Hegedűs, Cornaci – Miskolczi, Zabos (Lippai, 33.p.), Ramos, Bárányos (Sztojkov, 61.p.) – Dosso (Belényesi, 64.p.), Apostu.
Gólszerző: Zahorecz

Kiállítás: Cornaci (71.p.), Grúz (84.p.), Mboussi (94.p.)

 

A Szpari azzal a céllal utazott Kaposvárra, hogy idegenbeli mérlegén javítson. Erre volt is esély, mivel a hazai gárdát a meccs előtt sérülések tizedelték. Az első negyedórában Bárányosék birtokolták többet a labdát, de igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani a kaposvári kapu előtt. A hazaiak egy szögletből megszerezték a vezetést. A gól után változatos játék folyt a pályán, a legnagyobb helyzetet a fiatal kaposvári csatár, Reszli hagyta ki.

A második játékrészben már néhány perc után érezhetővé vált, hogy nagyon ideges hangulatban focizik mindkét együttes. Szabálytalanságok és bedobások követték egymást, nem alakult ki folyamatos játék. Tíz perc eltelte után Hegedüs szerelése miatt vitatható tizenegyest ítélt Király, a kaposváriak eldönthették volna a meccset, de Zahorecz kihagyta a büntetőt. Révész Attila cserékkel próbálta frissíteni a csapatot. A hetvenedik perctől még idegesebbek lettek a játékosok. Az oldalvonal mellett Cornaci és Kovácsevics harcolt a labdáért, a hazaiak középpályásáról az oldalvonalon túlra került a labda. A párharc végén Kovácsevics jajgatva a földön maradt. A játékvezető előbb bedobást ítélt, de miközben a játékos a földön volt, konzultált a partjelzővel. Ezután sárga lapot mutatott Cornacinak, a partjelző szerint a védőnk a hazai játékos arcába könyökölt. Cladionak ez a második lapja volt, ezért kiállította Király. A nyíregyházi kispad kifogásolta a döntést, különösen azért, mert úgy tűnt, bedobással folytatódik a mérkőzés. Percekig állt a játék. A Spartacus tíz emberrel is támadott, de nem sikerült gólt szerezni. A hazaiak kontrázhattak, és két gólhelyzetet is elpuskáztak, miközben Grúz is a kiállítás sorsára jutott. A hajrában még Mboussi is kapott egy piros lapot, de az eredmény már nem változott.

A Spartacus nem tudta az akaratát érvényesíteni Kaposváron. A vendégtámadásokban az első félidőben nem volt elég lendület a gólszerzéshez. A második játékrészben a széttöredezett játék a hazaiaknak kedvezett. A játékvezető több téves ítéletet hozott, határozatlan volt, és nem tudta kézben tartani a meccset. 


Prukner László: - Hektikus mérkőzés volt, amelyen megérdemelt győzelmet szereztünk. A szervezetten focizó Nyíregyháza ellen azért tudtunk nyerni, mert csapatként működtünk.

Révész Attila: - Több játékosunk nem azt játszotta, amit megbeszéltünk, emiatt csalódott vagyok. A hazaiak erőszakos focija eredményre vezetett. A játékvezetés mellett nem mehetek el szó nélkül. Bárányos Zsoltot már a második percben kirúgták a cipőjéből, de a bíró szerint ez nem ért sárgát. A második félidőben végleg tönkretette a mérkőzést, határozatlan volt, és többször hozott rossz döntést.