Vereség Siófokon
Nyíregyháza Spartacus – Siófok 3-1 (3-0)
Soproni Liga, 17. (halasztott) forduló
Siófok, 200 néző, vezette: Farkas Ádám
Siófok: Milinte - Tusori, Sütő, Hegedűs Gy., Horváth G. - Roni (Kogler, 61.p.), Nagy L., Kanta Sz. (Bojtor, 73.p.), Köntös - Magasföldi, Ivancsics (Ekounda, 84.p.)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu - Lakatos I., Mboussi, Nánási, Perényi - Miskolczi, Zabos, Ramos - Stojkov, Fekete Á. (Szilágyi N., a szünetben), Majoros (Éles Sz., a szünetben) (Minczér, 68.p.)
Gólszerző: Sütő (3.p.), Ivancsics (38.p.), Magasföldi (41.p.), ill. Stojkov (83.p.)
Sárga: Miskolczi (44.), Magasföldi (56.), Perényi (73.)
Aczél Zoltán: – Az első félidőben akaratban, helyzetekben, lelkesedésben a Nyíregyháza fölé nőttünk. Úgy érzem, megérdemelten jutottunk nagy előnyhöz, a szünetbeli kérésem, sajnos süket fülekre talált, mert nem azt játszottunk, amit megbeszéltünk. Egy agyonnyert meccset tettünk magunknak nehézzé, sajnos, ez a magyar futball valósága.
Tajti József: – A Siófok semmi meglepővel nem szolgált, azt játszották, amit vártunk. Több játékosunk olyan egyéni hibákat vétett, amiket nem lehet korrigálni. Gólhelyzeteink kimaradtak, így akár nagyobb különbség is lehetett volna.
Bár a siófoki szurkolók sem igazán hittek már csapatukban -az élvonalban ritkán fogadja ilyen kevés néző az összecsapásokat-, a hazaiak már a negyedik percben betaláltak. Háborítatlanul kényszerítőzött a pálya bal oldalán két siófoki, majd a középső védő Sütő, lövése a hosszú sarokban landolt. A gólt követően sem pörögtek fel igazán az események, csak Stojkov akciói jelentettek üdítő kivételt, többször is becsapta a védőket, de a góllövés neki sem sikerült, legalább két nagy helyzete is volt ekkor. Miskolczi is kihagyott egy nagy lehetőséget. Aztán válaszul Ivancsics talált be a rövid sarokba. De ezzel még nem értek véget az első félidő megpróbáltatásai, a mindkét gólnál bizonytalan Lazareanu hatalmas hibát vétett. Mboussi helyett Magasföldihez passzolta a hazaadást, a csatár köszönte szépen, és a hálóba helyezte a labdát. A hazai gárda úgy vezetett 3-0-ra, hogy negyvenöt percen át semmi extrával sem szolgált, persze ez csak akkor igaz, ha a három találattól eltekinthetnénk.
A második félidőben csendesen csordogált a mérkőzés, a hazaiak láthatóan elégedettek voltak az eredménnyel. A Szpari sem rontott neki a játéknak. Néhány labdarúgónk időnként csak lézengett a pályán. Az egyetlen pozitívum: Stojkov a hajrában végre betalált. Újabb játékos mutatkozott be a Szpariban, az élvonalban is most debütáló Éles Szilárd nagy elánnal vetette magát a küzdelembe. Egy összefejelés miatt cserélni kellett.
A Szpari a tizenharmadik egymást követő meccsen is nyeretlen maradt. Tavaly november óta nem sikerült bajnoki meccsről három pontot szerezni. Ráadásul a Siófok elleni veretlenségét is elveszítette a csapat.