Vereség Szombathelyen

A Szpari hárfom gólos vereséget szenvedett az újonc szombathelyi csapattól, a vasi megyeszékhelyen.
 

Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza Spartacus 3-0 (2-0)

Szombathely, Rohonci úti stadion, 4000 néző, v.: Szilasi Szabolcs (Lémon, Iványi)

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Schimmer (Csontos, 78.p.), Guzmics, Kuttor, Tóth P – Rajos, Molnár B. (Kovács, 78.p.), Vörös – Oross, Kenesei K. (Andorka, 60.p.), Sipos N. Vezetőedző: Csertői Aurél.

Nyíregyháza Spartacus: Illyés- Miskolczi, Mboussi, Goia, Cornaci – Zabos, Bárányos (Shevel, 46.p.), Ramos (Minczér, 73.p.), Belényesi (Apostu, 46.p.), Dosso, Lippai. Klubmenedzser: Révész Attila

Gólszerző: Oross, 36.p., Rajos, 38.p., Rajos, 48.p.

Csertői Aurél: Jól játszottunk,megérdemeltük a győzelmet. A gyorsan egymás után szerzett két gólunk meghatározta a mérkőzés további részét.

Révész Attila: Megérdemelten nyert a hazai együttes. Szinte semmit sem valósítottunk meg abból, amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk. Ha elhagyjuk a megyehatárt még most is gyámoltalanul focizunk.

Mindkét együttes felvállalta a nyílt csatát, az első huszonöt percben a Szpari játékosai birtokolták többet a labdát, de a vasiak jól zárták a területet a kapujuk előtt, gyakran már a középpályán megszerezték a labdákat. A hazai támadások a széleken indultak és rendre veszélyt jelentettek. A Szpari középpályásai nem tudták megállítani a széleken induló akciókat. Az egyik oldalon Tóth a másikon Schimmer gyakran az alapvonalig roboghatott a labdával. A védelmünknek az első félórában még sikerült semlegesíteni ezeket a támadásokat. A szombathelyi gárda egy pontrúgásból szerezte első gólját. Kenesei lövése kipattant Illyésről, Oross érkezett, és értékesítette a lehetőséget. Lassan ocsúdtak a játékosaink a gól után, és egy perccel a középkezdést követően újabb hazai találat született. Kenesei játszott középre, a védőink bizonytalanságát Rajos használta ki, lecsapott a labdára és gólt szerzett.

Révész Attila a szünetben kettős cserével próbálta felrázni a csapatunkat. Belényesi és Bárányos helyett Shevel és Apostu jött. Az újonnan érkezők a szélekről, Lippai középről kapcsolódott a támadásokba, Dosso ékként, legelöl várta a labdákat. A hazai együttes hamar áthúzta a számításainkat. Három perc sem telt el a félidőből és újabb gólt szereztek. Sipos mehetett el a bal oldalon, középre játszott labdájára ismét Rajos érkezett jól, és öt méterről a kapuba passzolt. Shevel révén vezettünk néhány veszélyes akciót, de a kapu előtt elakadtak ezek a támadások. Lippai lövéseit hárította Rózsa. A szombathelyi együttes kontrái továbbra is gólveszélyesek voltak. A Kenesei helyett érkező Andorka kétszer is a kapuba találhatott volna, de mindkétszer feleslegesen cselezett.

Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győzelmet. A Szpari hiába vállalta a támadó focit, nem volt átütőerő az akcióinkban. A szombathelyi együttes, amint labdát szerzett lendületesen játszotta meg a széleket, ahol szabadon roboghattak előre. Megérdemelten nyertek, és akár nagyobb is lehetett volna a különbség.