Vereség Tuzsértól

Az NB III-as csapatunk 4-1-es vereséget szenvedett vasárnap a tiszavasvári úti pályán, Tuzsértól.

Nyíregyháza Spartacus II–Tuzsér 1–4 (1–1)

NB III. Tisza csoport, 6. forduló
Tiszavasvári út, 200 néző, vezette: Szíjjártó

Nyíregyháza Spartacus II: Gazsi – Bakos B., Minczér, Bölcsföldi (Erdélyi), Varga K., Farkas M., Czanik, Oláh D. (Tóth Gy.), Csáki J., Markos, Fekete Á.

Edző: Kovács János

Tuzsér: Balogh T. – Dancs B., Dancs A., Tóth Á. (Simay), Szabó I., Iván A., Babják, Fodor A., Spekker, Gergely I. (Orgován), Brankovics P.(Setét)

Edző: Tóth János.
Gól: Bölcsföldi (34.p.), illetve Spekker (5.p., 79.p., 86.p.), Dancs A. (92.p.)

 

A vendégek a mérkőzés elején gólt szereztek egy szöglet után kialakult játékhelyzetből. Ezt követően a Szpari birtokolta többet a labdát, de sokáig nem sikerült feltörni a tuzséri védelmet. A vendégek elsősorban Babják jobb oldali szögletei révén veszélyeztették a kapunkat, de ezeket kivédekezte a csapatunk. A 34. percben a tizenhatosnál érkező Fekete Ádám felé szállt a labda, de csatárunk nem érte el. A másik oldalról érkező Bölcsföldi a kapunak háttal, ollózva lőtt, a labda Baloghot is érintve a hálóban kötött ki. Ritkán látható szép gól volt. Ezt követően Fekete Ádám egy tizenegyest harcolt ki, de a büntető végrehajtását elhibázta, a jobb sarok felé tartó labdát Balogh kiütötte. 

A második félidőben a vendégek rutinosan lassították a Szpari akciókat, és kontrákkal próbálták megszerezni a vezetést. A taktika bevált, Spekker újabb két gólt szerzett. Az utolsó percben Dancs egy jól sikerült szabadrúgásból állította be a végeredményt.

A taberllát a Kemecse vezeti 13 ponttal, a Szpari, a DVTKK és a Tiszakanyár 12 ponttal követi az éllovast.

A hétvégén a Régió Kupa küzdelmei miatt, melyben az NB III-as csoportok válogatottjai szerepelnel, szünetel a bajnokság.

Kért hét múlva Nyírmadán folytatja a bajnokságot a "kis" Szpari.