Versenyhelyzetben vannak a játékosok
- Óvatos játékkal kezdődött a találkozó, aztán nagyon jó teljesítmény kerekedett ebből. Hogyan értékeled a látottakat- kérdeztük Révész Attilát.
- A mérkőzés elején tapogatózó játék folyt a pályán, ezt talán a talaj is okozta. Egyik csapat sem akart kockáztatni, voltak felvillanások, volt mikor ők tartották többet a labdát, volt mikor mi. Érezhető volt a védekezésből a támadásba való átmenet.
Mi egy új felállási formában fociztunk, és amikor a játékosaink kezdték megérezni a pályán az új felállást, akkor fokozatosan előnybe kerültünk. Voltak szép támadásaink, és a gyorsan elvégzett bedobás után a helyzeti előnyünket ki is tudtuk használni egy szépen megoldott akcióval. A félidő végén a Honvéd kockáztatott, feljebb jöttek. Ekkor voltak helyezkedési hibáink, és ezért mögénk tudtak kerülni, de nem jutottak helyzetig.
A második félidő elején egy gyors szabadrúgást nem tudtunk kezelni, ezért Filip bravúrjára volt szükségünk. Aztán a második gól után már megnyugodtunk, és kedvünk szerint alakítottuk a támadásokat, kézben tartottuk a mérkőzést. A játékosok helyenként élvezetes focit produkáltak. Az akcióinkat nem tudták megállítani, olyan oldalváltásokat alkalmaztunk, amik sikerre vezetnek. Örömteli, hogy gólerősek vagyunk, hisz az elmúlt másfélévben nem volt ilyen pozitív a gólkülönbségünk.
A fölállással is megleptük egy kicsit az ellenfelet, hisz velük is más felállásban játszottunk a felkészülés közben. Ennek a mostani felállásnak vannak persze kockázatai, de vállalnunk kell, és most tudtunk is gólokat lőni.
- Az utóbbi két hazai meccsen látott teljesítmény benne van a csapatban, folyamatosan képes erre?
- Hogy ennyire gólképesek leszünk mindig, azt nehéz lenne megígérni. Ezek után az ellenfelek is óvatosabbak lesznek itt Nyíregyházán. De azt mondhatom, hogy máskor is képesek leszünk hasonló teljesítményre. Most tulajdonképpen minden poszton versenyhelyzet alakult ki, kíváncsi vagyok arra, mit hoz ki ez a játékosokból.
- A pályára lépőket hogyan értékelted?
- Filipnek volt egy fontos bravúrja a második gólunk előtt, de a végén csinált egy butaságot, ezzel rontott a nagyon jó teljesítményén. Belényesi érezhető volt, kisebb bizonytalanság, a fejjátéka hasznos volt, a végére több labdát is jól játszott meg. A két középső védő erőssége volt a csapatnak, ráadásul mindketten kihagyás után tértek vissza, de ez nem látszott a teljesítményükön. Örülök, hogy Árpi ennyi idő után ilyen megbízható teljesítménnyel jött vissza. Perényi tartja jó formáját, ő is erőssége a védelemnek most.
A középpályán új rendszert próbáltunk ki. Volt egy védekező játékos, Hegedűs. A két szélre kinyitó Miskolczi és Ramos valamint a játékszervezés volt a feladata.
Jegedüs jól, pontosan oldotta meg a feladatát a középpályán is. Miskolczi Lacinak voltak dícséretes megoldásai, két gólpassza, de ebben az új felállásban nehezen találta a helyét. Ramos az elmúlt hetekhez képest sokkal érettebben és taktikusabban focizott, és szerzett egy gólt is. Bárányos rendkívül jól mozgott. Azt kértük tőle, hogy a visszafutásoknál minél hamarabb kerüljön a labda vonala mögé, ezt nagyon pontosan teljesítette, sprintekkel nyomatékosította, hogy képes erre. Ennek külön örülök. A két támadó a keresztmozgásaikkal állandó veszélyhelyzetet teremtett. Megtartották a labdákat amíg felcsatlakoztak a többiek. Apsotu ismét gólokat szerzett, Sztojkov ugyan nem lőtt gólt, de jól szerepelt.
Shevel bejött élvezte a játékot, nagyon jó cselei voltak, de kicsit higgadtabban kell fociznia. Annak is örülök, hogy Lippai Ákos is nagyon motiváltan lépett a pályára, úgy szállt be, ahogy egy cserének azt kell. Odrobéna is megtette amit kértünk, és fejjátékra is odaért.

