Vigyázz, kész, Győr!

Rajtol a tavaszi szezon, a Szpari Győrben lép pályára. A csapatunkban négy új játékos mutatkozik be, közülük ketten még nem játszottak a magyar élvonalban.
Győri ETO – Nyíregyháza Spartacus
Február 23., szombat 14.00
Soproni Liga, 16. forduló, Rába-stadion-ETOPark
Vezeti: Bede Ferenc, asszisztensek: Márton Zsolt, Butkai Zsolt
Révész Attila:- Indulásként nagyon megnyugtató lenne, ha Győrben sikerül pontot szereznünk, ez megalapozná a tavasz hangulatát. Úgy tapasztaltam a délelőtti edzésen, hogy sokat léptünk előre a védekezésben az utóbbi mérkőzéseken észlelt hibák kijavítására. Arra is külön gondot fordítottunk, hogy a kommunikáció a külföldi játékosokkal is eredményes legyen a csapatban. A legfontosabb szavakat igyekszünk megtanítani az újonnan érkezetteknek.
Nagyon sajnálom, hogy a támadó szekciónkból többen is hiányoznak. Kovács Béla sérüléssel bajlódik, csak jövő héten kezd el edzeni. Granát Balázs nem játszhat holnap, ez a kölcsönadó győri klub kifejezett kérése miatt van így. Sindou Dosso játékengedélye még nem érkezett meg, ezért nem játszhat.
Így csökkent az esélyünk a győzelem megszerzésére. Ennek ellenére nagyon bizakodó hangulatban utazunk Győrbe. Az őszi eredményes szereplés után most már idegenben is felszabadultan fozichatunk, és ebben benne van a három pont megszerzésének a lehetősége is.
A Győr nagyon masszív együttes. Náluk kevesebb változás volt a csapatban télen, így jóval összeszokottabbak. Igaz viszont, hogy csatár poszton gyengültek, Bogdanovics visszament Debrecenbe, Bajzát sérülés miatt kidőlt a sorból.
Négy játékosunk most mutatkozik be a Szpari színeiben, ketten a magyar élvonalban is most játszanak először. Bízom benne, hogy sikeres a bemutatkozásuk.

Várható összeállítás: Takács – Ambrusz, Bagoly, Hegedüs, Cornaci – Mboussi, Minczér – Szilágyi, Lippai, Ramos – Silva

A csapatunk délután elutazott a mérkőzésre, hamarosan megérkeznek Győrbe.