Vissza kell nyernünk a szurkolók bizalmát -2010.0622.-

Brekk János vezetőedző a szakmai tervekről nyilatkozik honlapunknak.

Brekk János vezetőedzőt arra kértük beszéljen a szurkolóinknak terveiről.

 

- A hetvenes évek óta játékosként majd edzőként résztvevője vagy a megye foci életének, de ha jól tudom Spartacushoz is kötődsz.

- Itt születtem a megyében, tizenévesen a fővárosban tanultam és fociztam, a hetvenes évek közepén kerültem vissza Nyíregyházára.. Mikor visszajöttem az NB III.-ban szerepelt a Spartacus, és akkor pár idényt itt fociztam, de azóta se hagytam el a megyét. Három évvel ezelőtt jöttem vissza a Spartacushoz, úgy mint támogató, tulajdonostárs és pályaedzőként is dolgoztam. Közben a vezetőedzők cserélődtek, Révész Attilával, Tajti Józseffel, Szabó Andrással és Szentes Lázárral is együttműködtem. Most pontosan tudjuk milyen helyzetbe került a csapat. Úgy gondolom mi nyíregyháziak is képesek vagyunk arra, hogy kihúzzuk a csapat szekerét a gödörből. Szatke Zoli és Kovács János Szpari kötődését mindenki ismeri, de Téglási Gábor is sokat játszott a Szpariban és az elmúlt négy évben végig itt dolgozott. Nem biztos, hogy mindig kívülről kell hozni szakvezetőt a csapathoz. Amikor megkaptam a kinevezést leültem a kollégákkal és mindenkivel egyeztettem, mindegyikük vállalta a közös munkát. Nem csak  pályaedzők lesznek, igazi csapatmunkát akarunk végezni. Ők nem csak kollégák, de barátok is, és nem az alá- és fölérendeltség fog dominálni az együttműködésünkben. Mindenkinek lesz külön testre szabott feladata is. Szatke Zoli a Nyírsuli utánpótlás csapatait fogja figyelni, a jól szereplő fiatalok kiválasztásról dönt majd. A keretben lévő fiatal utánpótlás játékosokkal is ő fog foglalkozni, úgy tervezzük, hogy rendszeresen különfoglalkozásokat is tart majd nekik, amikor az egyéni képzésre helyezzük a hangsúlyt. Kovács János feladata lesz, hogy járja a megyét és figyelje a fiatal tehetségeket. Emellett ő sokat dolgozott a másodosztályban, jól ismeri az NB II.-es mezőnyt is, és az ellenfeleket is feltérképezi majd. Téglási Gábor is kap majd feladatot a kapusok edzésén túl, ha maradnak külföldi játékosok akkor a kommunikációban is segíthet. Nekem az lesz a feladatom, hogy ezt a csapatot összefogjam és biztosítsam a feltételeket a jó szakmai munkához. Hogy ez mire lesz elég, az attól is függ, hogy milyen játékos kerettel tudunk kiállni.

 

- Erről most mit lehet tudni?

- Ez egy nagyon érdekes kérdés. Van egy elvárás a szurkolók részéről, mondhatnám egyfajta nyomás, hogy ne szerepeljen ennyi külföldi a csapatban. Adjunk több teret a nyíregyházi és a megyei utánpótlásból érkezőknek illetve magyar játékosoknak. Ugyanakkor van egy olyan elvárás is, hogy a Spartacus minél hamarabb kerüljön vissza az NB I.-be. A kettő kicsit ellentmond egymásnak, és itt kell megtalálni azt az arányt, hogy legyen egy szerethető csapatunk, akit elfogad a közönség, mert a nézők miatt van a foci. Saját forrásból most nem tudunk elég ütőképes csapatot összehozni, ezért kell két-három olyan külföldi illetve rutinos magyar játékos, aki ennek a csapatnak húzóembere lehet. Gondolok itt például Davidovra, Hommára, esetleg belső védőben a Stanisicra vagy Kovacevicre, és az egyik kapusra. Az ő fizetésük az NB II.-es büdzséhez magas, ezért minden a jövő héten kezdődő tárgyalásokon dőlhet el. Van még egy lehetőség, hogy megkeresünk olyan játékosokat, akik helyi kötődésűek vagy szerepeltek korábban a Szpariban, például Lakatos, Szilágyi, Cséke, Vukadinovic. Ezek most még csak elképzelések, ötletek, akkor tudunk tovább lépni amikor minden játékosunkkal tárgyaltunk.

 

-  Ahol feladatot kapsz, ott általában határozott célokat szoktál kitűzni, most mi lesz az?

- Két részre bontanám. Olyan szereplést kell produkálnunk ősszel, amivel jó esélyünk van a bajnoki cím megszerzésére is. Közben meg kell teremteni az anyagi alapokat is, hogy télen néhány poszton megerősíthessük a csapatot úgy, hogy elsők legyünk a bajnokság végére.

Fontosnak tartom, hogy még egy dologról beszéljek. Szeretnénk megtalálni a szurkolókkal a kapcsolatot. Történt, ami történt a múltban, mi szeretnénk visszanyerni a bizalmukat, magunk mellé állítani azokat a szurkolókat, szurkolói csoportokat akik szeretik a Szparit, akik támogatni tudnak, akik segíteni akarnak. Mi megtesszük az első lépést feléjük, üljünk le és beszéljünk róla.