Visszavágyott a palánk alól

Tavasszal már négy élvonalbeli meccsen is szerepelt Oláh Dávid a Szpari saját nevelésű fiatal középpályása.

Oláh Dávid huszonegy éves, a nyíregyházi utánpótlásban nevelkedett. Tavasszal két meccsen (Paks ellen itthon, REAC ellen idegenben) csereként, két meccsen kezdőként (Zalaegerszegen és Fehérváron) szerepelt.

 

- Hogy kerültél a Szparihoz?

- Hat évesen a Kölyök FC-ben kezdtem Hajdú Józsi bácsinál, de két év után a Nyírsuliba hívtak. Azóta a Nyírsulinál végig jártam a korosztályos csapatokat, majd a Szpari NB III-as együttesében is fociztam. Téltől már együtt készültünk a nagy csapattal. Labdaszedőként ismertem meg Szatke Zolit, aki most a pályaedzőnk, de az utánpótlásnál is volt edző. Később mikor a labdaszedő korból kinőttem zurkolóként jártam a Szpari meccsekre. Kisgyermekkorom óta ez a vágyam, hogy a Szpariban bemutatkozhassak.

 

- Úgy tudom közben volt egy rövid kitérőd is.

- A Krúdy Gimnáziumba jártam, ahol mindenki kosarazik, így én is megkedveltem a palánk alatti játékot. A Nyírsuli kosaras utánpótlását is megjártam, és ott is bekerültem az élvonalbeli csapat közvetlen utánpótlásába az U-20-as keretbe. De aztán tizennyolc évesen visszajöttem és végleg a foci mellett döntöttem. Már nem lehetne elcsábítani. Az a célom, hogy élvonalbeli játékossá váljak a Szparinál.

 

- Melyik a legemlékezetesebb meccsed?

- Április 4-én játszottunk a Kecskemét ellen. A nyolcvanadik perc környékén jelezték, hogy bemegyek. 2-2-re álltunk, és miután becseréltek Miskolczi Laci megszerezte a vezetést. A végén aztán egyenlítettek. Sajnálom, hogy nem győztes meccsen tudtam bemutatkozni.

 

- Milyen volt az első meccs, amin kezdőként szerepeltél?

- Zalaegerszegen mutatkoztam be, akkor nagyon mélyponton volt a csapat. Az első gólig tartottuk magunkat, de sajnos nem sikerült meglepetést okozni.

 

- A tavaszi sikertelenség miatt nehezebb volt a kezdés az élvonalban?

- Jobb lett volna győztes meccseken szerepelni, de minket nem kárhoztattak annyira az eredménytelenségért, mint a húzó embereket. Nem rajtunk csattant az ostor.

 

- Milyen volt az első két nap a felkészülésben?

- Hosszabbak és nagyon változatosak az edzések, mint amit korábban megszoktunk. Fárasztóak a gyakorlások, de eddig pozitív benyomások értek.

 

- Szabadidődet mivel töltöd?

- Nagyon szeretek horgászni, Nánási Balázs barátommal együtt szoktunk elmenni. Az ország több helyén is voltunk már. Szeretek moziba járni, vagy otthon a családdal lenni.