Volt Szparisták érkeznek
A hét első edzőmeccsét a megyei első osztályú Nagykálló ellen vívja a Nyíregyháza Spartacus a stadion műfüves pályáján. A vendégek között több ismerős arcot is felfedezhetnek majd a drukkerek.
Domokos Béla, Ruszlan Csernijenko, Homann Richárd és Márton István is a Nagykállót erősíti hosszabb-rövidebb ideje. A korábbi élvonalbeli Szpari játékosok már többször játszottak egykori gárdájuk ellen, de egy ilyen találkozó, de a nosztalgia miatt akkor is különleges. Domokos Béla a 90-es években riogatta az ellenfelek kapusait, az ősszel többször védőként szerepelt. Homann Ricsi a Kertváros menetelésében vállalt nagy szerepet, majd súlyos térdsérülést szenvedett. Rakamazi kiérő után 2005 nyarán igazolt Kállóba. A most 35 éves Rule, azaz Csernijenko például 12 NB1-es találatot jegyez piros-kékben: 2000.április elsején két góljával megtréfálta a Ferencvárost, - a 3:0-s meccsen a még mindig a Szparit erősítő Szatke Zoli is betalált - majd például győztes gólt szerzett Kispesten. Márton István csapatkapitánya volt a Nyíregyházának, az NB1/B-ben felejthetetlen például a Kispest elleni bombája vagy az NB 1-ben az Újpesten lőtt gólja. Marci 2005 őszén még csak kölcsönbe ment Ibrányba, 2006 elejétől a Nagykálló játékos-edzője: „ Január 17-én kezdtük a felkészülést, a szerdai lesz az idei első edzőmeccsünk. Tudjuk, hogy jó pályán, jó csapat ellen játszhatunk, ám hétfőn és kedden is a tervezett munkát végeztük. Új játékos nincs a keretünkben, egyedül Sándor Mihály sérült. Új, 4-2-3-1-es játékrendszert próbálunk megtanulni.”
Ami a Spartacust illeti, mint már beszámoltunk róla az eddig sérüléssel bajlódók edzésbe álltak. A szerdán 14 órakor kezdődő felkészülési mérkőzésen azonban többségük még nem léphet pályára.
Ami a Spartacust illeti, mint már beszámoltunk róla az eddig sérüléssel bajlódók edzésbe álltak. A szerdán 14 órakor kezdődő felkészülési mérkőzésen azonban többségük még nem léphet pályára.