Vukadinovics: „Remélem hamarosan szurkolóinkkal együtt ünnepelhetünk.”
A délelőtti edzés után, ebéd előtt megszólaltatott játékossal többek közt a januári (rém)hírekről is beszélgettünk...
Két éve igazolt Nyíregyházára a villámléptű Dejan Vukadinovics. Ennyi idő is bőven elég volt a rendkívül sokat robotoló, montenegrói középpályásnak ahhoz, hogy megszerettesse magát a csapattársakkal és a szurkolókkal egyaránt. A szabolcsi megyeszékhely futballszerető közönségének egyik kedvence lett a „gyorsvonatnak” becézett jobboldali középpályás, aki a télen bizony ránk ijesztett. A délelőtti edzés után, ebéd előtt megszólaltatott játékossal többek közt a januári (rém)hírekről is beszélgettünk.
- Ha már így ebéd előtt beszélünk, kíváncsi vagyok mi lesz a mostani menü?
Húslevest és rántott csirkét rizzsel fogok enni. Nagyon szeretem ezt a „párosítást”, mivel szerintem igen tápláló, valamint otthon Szerbiában is sokszor ettem ezt a menüt. Ráadásul az íze is rendkívül hasonló az otthoninak.
- Rengetegen aggódtak érted, amikor januárban felröppent a hír, hogy lehet abba kell hagynod a profi labdarúgást. Több információ is szárnyra kapott az egészségi állapodottal kapcsolatban. Elmondod a honlap olvasóinak mi történt veled pontosan?
Az egész január hetedik napján kezdődött. A téli szünetből Nyíregyházára visszatérvén január 7-én influenzás lettem. A betegségem miatt hét napig nem is edzettem. Ám miután már jobban éreztem magam, elkezdtem a munkát, hiszen profi labdarúgó lévén, már alig vártam, hogy edzek, mivel nem akartam nagy lemaradásba kerülni a felkészülésben. Ugyanis tisztában vagyok a felkészülés fontosságával. Ám sajnos – mint utóbb kiderült – még nem voltam 100 százalékosan egészséges. Ugyan én annak éreztem magam, ám a szervezetemben még benne volt az influenza vírus. Épp hogy edzésbe álltam az egész csapatnak fel kellett utaznia egy terheléses vizsgálatra Pestre, ahol kisebb szívritmuszavart állapítottak meg nálam. Ám mivel tudták, hogy beteg voltam, így a budapesti orvosok megnyugtattak, hogy ez csupán a betegségemből adódik, semmi komoly majd pár hét múlva ismét megvizsgálnak. Aztán Szerbiába is elmentem egy dokihoz, ahol EKG-s vizsgálatot is végeztek rajtam, és ott mondta azt a szerb doktor, hogy jó pár hónapig még nem edzhetek, sőt még az is elképzelhető, hogy abba kell hagynom a focit a szívritmuszavarom miatt. Mondani sem kell, hogy nem akartam hinni a fülemnek, és nem akartam ebbe belenyugodni, úgyhogy picit „nyomozni” kezdtem a szerb doktor után. Hamar megtudtam, hogy a szerb doki az elmúlt években már több futballistának is hasonló diagnózist állított fel. Ám ők más kivizsgálásra is elmentek, ahol megnyugtatták őket, hogy nyugodtan focizhatnak. Visszajöttem Nyíregyházára ahol én is átestem egy tüzetes kivizsgáláson. Egészen pontosan Sánta doktor úr egy 24 órás EKG vizsgálatnak vetett alá. Azaz egész nap – pihenés, edzés, alvás közben – viselnem kellett egy szerkentyűt, ami folyamatosan nézte a szívritmusom. A kis masina szerencsére végül mindent rendben talált, így Sánta doktor úr megnyugtatott, hogy semmi problémám nincs, nyugodtan folytathatom a pályafutásom. Azóta folyamatosan kezdtem bekapcsolódni az edzésbe, és szerencsére mindben a lehető legnagyobb rendben van velem. Már 15 napja teljes intenzitással edzek, sőt a még meglévő erőnléti hiányosságomat különféle edzésekkel igyekszem pótolni. Sokat dolgozok azért, hogy minél hamarabb maximális erőben érezzem magam! Itt szeretném megköszönni a szurkolók rengeteg biztató üzenetét. A csapattársaim is sokat segítettek biztatásukkal, valamint gyúróink – Jáccó és Zaki – is igyekeztek állandóan jó kedvre deríteni abban a pár napban, amikor picit magam alatt voltam.
- Nagyon örülünk, hogy minden rendben veled. És hogy van a legifjabb Vukadinovics?
Köszönöm kérdésed a három hónapos Mateja hála Istennek nagyon jó egészségnek örvend. A családom – feleségem Dragana, két és féléves fiam Alexa és a három hónapos Mateja – immár velem él Nyíregyházán. Január 15-én hoztam őket Magyarországra. Nagyon örülök neki, hogy állandóan mellettem vannak, hiszen nekem ők a legfontosabbak a világon.
- A téli szünidőben Szerbia mellett szülőhazádba, Montenegróba is ellátogattál?
Igen, természetesen voltam otthon. Meglátogattam a családom és a barátaimat is.
- Sok szépet hallottam már Montenegróról. Valóban olyan csodálatos ország?
Egyszerűen gyönyörű ország Montenegró. Rengeteg síparadicsom van nálunk, illetve nyáron a hosszú tengerpartjainkat turisták ezrei látogatják. Magam is csupán 30 kilométerre lakom a tengerparttól. Amikor nyáron otthon vagyok alig várom, hogy lemenjek a tengerpartra. Sehol nem olyan tiszta a tenger mint nálunk az Adria. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Tavaly is több magyarral találkoztam ott, sőt olyan magyar emberrel is összefutottam aki megismert, mivel megyebeli illető, és minden Szpari meccsen kint van.
- Több új játékos is érkezett a télen. Javarészt külföldiek. Véleményed szerint erősödtünk velük?
Szerintem mindenféleképpen. Tudom, hogy most a győri meccs után sok szurkolónk nem így gondolja, de higgyék el, csupán kell egy kis idő amíg össze szoknak velünk, illetve megszokják a csapat játékát. Mivel én is idegenlégiós vagyok teljesen átérzem a helyzetüket. A legfontosabb, hogy tanuljanak meg pár szót magyarul, illetve hogy ne legyünk türelmetlenek, adjunk egy pici időt a beilleszkedésükhöz.
- Valóban, mindig elcsodálkozom azon, hogy ideérkezésedig egy betűt sem tudtál magyarul. Most meg...
Pedig tényleg nem tudtam egy szót sem. A magyar nyelv elsajátításában a csapattársaim, és a csapat körül tevékenykedők rengeteget segítettek. A legtöbbet a legjobb barátom Cséke Gyuri, valamint szertárosunk Zajcz Pista bácsi segített.
- Szombaton Tatabánya. Ám sajnos szurkolók nélkül...
Ne is mond. Egyszerűen nem értem, hogy miért jó egy ilyen döntés. Mindenesetre muszáj győznünk. Lelkes szurkolóink nélkül nem lesz könnyű dolgunk, de be fogjuk gyűjteni a három pontot. Nagyon bízok benne, hogy én is szerepet kapok majd a találkozón, harcolok ezért. Remélem minél hamarabb be tudok majd kerülni a kezdőcsapatba, és hamarosan együtt tudunk ünnepelni győzelmünket szurkolóinkkal.
Pár érdekesség Dejan Vukadinovicsról
Dejan Vukadinovics
Poszt: szélső középpályás
Mezszám: 9
Születési hely: Podgorica (Montenegró)
Születési idő: 1982.09.03.
Magasság: 180 cm
Súly: 77 kg
Állampolgárság: montenegrói
Családi állapot: házas ( két gyermek)
Korábbi klubjai: FC Mogren, OFC Belgrade, FC Vojvodina, FC Schweinfurt,
Kedvenc étel: pizza, tészta
Kedvenc ital: limonádé
Kedvenc film: Gladiátor
Kedvenc színész: Tom Cruise
Kedvenc futballcsapat: Manchester United, AC Milan
Hobby: Internetezés
- Ha már így ebéd előtt beszélünk, kíváncsi vagyok mi lesz a mostani menü?
Húslevest és rántott csirkét rizzsel fogok enni. Nagyon szeretem ezt a „párosítást”, mivel szerintem igen tápláló, valamint otthon Szerbiában is sokszor ettem ezt a menüt. Ráadásul az íze is rendkívül hasonló az otthoninak.
- Rengetegen aggódtak érted, amikor januárban felröppent a hír, hogy lehet abba kell hagynod a profi labdarúgást. Több információ is szárnyra kapott az egészségi állapodottal kapcsolatban. Elmondod a honlap olvasóinak mi történt veled pontosan?
Az egész január hetedik napján kezdődött. A téli szünetből Nyíregyházára visszatérvén január 7-én influenzás lettem. A betegségem miatt hét napig nem is edzettem. Ám miután már jobban éreztem magam, elkezdtem a munkát, hiszen profi labdarúgó lévén, már alig vártam, hogy edzek, mivel nem akartam nagy lemaradásba kerülni a felkészülésben. Ugyanis tisztában vagyok a felkészülés fontosságával. Ám sajnos – mint utóbb kiderült – még nem voltam 100 százalékosan egészséges. Ugyan én annak éreztem magam, ám a szervezetemben még benne volt az influenza vírus. Épp hogy edzésbe álltam az egész csapatnak fel kellett utaznia egy terheléses vizsgálatra Pestre, ahol kisebb szívritmuszavart állapítottak meg nálam. Ám mivel tudták, hogy beteg voltam, így a budapesti orvosok megnyugtattak, hogy ez csupán a betegségemből adódik, semmi komoly majd pár hét múlva ismét megvizsgálnak. Aztán Szerbiába is elmentem egy dokihoz, ahol EKG-s vizsgálatot is végeztek rajtam, és ott mondta azt a szerb doktor, hogy jó pár hónapig még nem edzhetek, sőt még az is elképzelhető, hogy abba kell hagynom a focit a szívritmuszavarom miatt. Mondani sem kell, hogy nem akartam hinni a fülemnek, és nem akartam ebbe belenyugodni, úgyhogy picit „nyomozni” kezdtem a szerb doktor után. Hamar megtudtam, hogy a szerb doki az elmúlt években már több futballistának is hasonló diagnózist állított fel. Ám ők más kivizsgálásra is elmentek, ahol megnyugtatták őket, hogy nyugodtan focizhatnak. Visszajöttem Nyíregyházára ahol én is átestem egy tüzetes kivizsgáláson. Egészen pontosan Sánta doktor úr egy 24 órás EKG vizsgálatnak vetett alá. Azaz egész nap – pihenés, edzés, alvás közben – viselnem kellett egy szerkentyűt, ami folyamatosan nézte a szívritmusom. A kis masina szerencsére végül mindent rendben talált, így Sánta doktor úr megnyugtatott, hogy semmi problémám nincs, nyugodtan folytathatom a pályafutásom. Azóta folyamatosan kezdtem bekapcsolódni az edzésbe, és szerencsére mindben a lehető legnagyobb rendben van velem. Már 15 napja teljes intenzitással edzek, sőt a még meglévő erőnléti hiányosságomat különféle edzésekkel igyekszem pótolni. Sokat dolgozok azért, hogy minél hamarabb maximális erőben érezzem magam! Itt szeretném megköszönni a szurkolók rengeteg biztató üzenetét. A csapattársaim is sokat segítettek biztatásukkal, valamint gyúróink – Jáccó és Zaki – is igyekeztek állandóan jó kedvre deríteni abban a pár napban, amikor picit magam alatt voltam.
- Nagyon örülünk, hogy minden rendben veled. És hogy van a legifjabb Vukadinovics?
Köszönöm kérdésed a három hónapos Mateja hála Istennek nagyon jó egészségnek örvend. A családom – feleségem Dragana, két és féléves fiam Alexa és a három hónapos Mateja – immár velem él Nyíregyházán. Január 15-én hoztam őket Magyarországra. Nagyon örülök neki, hogy állandóan mellettem vannak, hiszen nekem ők a legfontosabbak a világon.
- A téli szünidőben Szerbia mellett szülőhazádba, Montenegróba is ellátogattál?
Igen, természetesen voltam otthon. Meglátogattam a családom és a barátaimat is.
- Sok szépet hallottam már Montenegróról. Valóban olyan csodálatos ország?
Egyszerűen gyönyörű ország Montenegró. Rengeteg síparadicsom van nálunk, illetve nyáron a hosszú tengerpartjainkat turisták ezrei látogatják. Magam is csupán 30 kilométerre lakom a tengerparttól. Amikor nyáron otthon vagyok alig várom, hogy lemenjek a tengerpartra. Sehol nem olyan tiszta a tenger mint nálunk az Adria. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Tavaly is több magyarral találkoztam ott, sőt olyan magyar emberrel is összefutottam aki megismert, mivel megyebeli illető, és minden Szpari meccsen kint van.
- Több új játékos is érkezett a télen. Javarészt külföldiek. Véleményed szerint erősödtünk velük?
Szerintem mindenféleképpen. Tudom, hogy most a győri meccs után sok szurkolónk nem így gondolja, de higgyék el, csupán kell egy kis idő amíg össze szoknak velünk, illetve megszokják a csapat játékát. Mivel én is idegenlégiós vagyok teljesen átérzem a helyzetüket. A legfontosabb, hogy tanuljanak meg pár szót magyarul, illetve hogy ne legyünk türelmetlenek, adjunk egy pici időt a beilleszkedésükhöz.
- Valóban, mindig elcsodálkozom azon, hogy ideérkezésedig egy betűt sem tudtál magyarul. Most meg...
Pedig tényleg nem tudtam egy szót sem. A magyar nyelv elsajátításában a csapattársaim, és a csapat körül tevékenykedők rengeteget segítettek. A legtöbbet a legjobb barátom Cséke Gyuri, valamint szertárosunk Zajcz Pista bácsi segített.
- Szombaton Tatabánya. Ám sajnos szurkolók nélkül...
Ne is mond. Egyszerűen nem értem, hogy miért jó egy ilyen döntés. Mindenesetre muszáj győznünk. Lelkes szurkolóink nélkül nem lesz könnyű dolgunk, de be fogjuk gyűjteni a három pontot. Nagyon bízok benne, hogy én is szerepet kapok majd a találkozón, harcolok ezért. Remélem minél hamarabb be tudok majd kerülni a kezdőcsapatba, és hamarosan együtt tudunk ünnepelni győzelmünket szurkolóinkkal.
Pár érdekesség Dejan Vukadinovicsról
Dejan Vukadinovics
Poszt: szélső középpályás
Mezszám: 9
Születési hely: Podgorica (Montenegró)
Születési idő: 1982.09.03.
Magasság: 180 cm
Súly: 77 kg
Állampolgárság: montenegrói
Családi állapot: házas ( két gyermek)
Korábbi klubjai: FC Mogren, OFC Belgrade, FC Vojvodina, FC Schweinfurt,
Kedvenc étel: pizza, tészta
Kedvenc ital: limonádé
Kedvenc film: Gladiátor
Kedvenc színész: Tom Cruise
Kedvenc futballcsapat: Manchester United, AC Milan
Hobby: Internetezés