Zabos Attila a pepsifociban
A Nyíregyháza egyik legjobbjának bizonyult a Ferencváros elleni, péntek esti bajnokin (3-1) a kiemelkedően futballozó Zabos Attila. A rutinos fedezet társaival együtt sikerrel vette fel a küzdelmet a pálya középső harmadában az FTC rakkolós, hajtós középpályásaival és kulcsszerepet játszott abban , hogy a Fradi végül csak egy góllal zárta az összecsapást. Zabos a találkozót követően a pepsifoci.hu-nak elmondta: a közönség segítsége is fontos volt a bravúros győzelemben és ismét sikerült megmutatniuk, hogy a megfelelő mentális és fizikális felkészültséggel bárkivel felvehetik a versenyt.
- pepsifoci.hu - Úgy néz ki, hogy oroszlánbarlang lehet a nyíregyházi aréna, hisz a második hazai meccsetek után nyolc gólnál jártok, ráadásul az előző fordulóban igen meggyőző teljesítményt nyújtó Ferencvárost sikerült kétvállra fektetnetek.
- Úgy gondolom az, hogy nagyon akartuk a győzelmet és ami óriási dolog az az, hogy jönnek is a gólok itthon. Fantasztikus volt a közönségünk, belehajszolt minket a győzelembe, Fradi ide, vagy oda, nagyon sokan kijöttek a stadionba és szerintem az egész városnak szép estét szereztünk.
- A középpályán a második félidőben egyértelműen a Fradi fölé nőttetek. Hogyan osztottátok meg a feladatokat?
- A két védekező középpályásnak, azaz Miskolczinak és nekem mindig a labda mögött kellett elhelyezkednünk ás biztosítani a támadósor és a védelem közötti együttműködést, illetve egymás játékát, és úgy érzem, ez péntek este remekül is működött. A paksi meccset gyorsan elfelejtettük, mert ott nem a valós tudását nyújtotta csapat, de a Fradi elleni győzelemből sem szabad hosszú távú következtetéseket levonni. Hétről-hétre keményen kell dolgozni, hogy azokat a most már elég magasan lévő célokat, amiket a mester, illetve saját magunk is kitűztünk, azokat sikerüljön elérni.
- A bajnokság előtt sokan azt mondták, hogy a Ferencváros erőnlétben, fizikai dominanciában fog kiemelkedni a mezőnyből, ezen a meccsen viszont egyáltalán nem volt ez érezhető.
- Aki kíváncsi, hogy mitől vagyunk ilyen jó erőben, az látogassa meg az edzéseinket (nevet). Mi nem csak kijövünk a pályára és szórakozunk, mi egész héten kőkeményen dolgozunk, hogy a hétvégi meccseken végig sok futással, gólokkal szolgáljuk ki a szurkolóinkat.
- Említetted, hogy a két sikeres hazai meccs után sem akartok „elszállni”, de ezek a gólgazdag győzelmek növelhetik-e az étvágyat, lehetnek-e merészebb célkitűzéseitek?
- Konkrét célkitűzés nincs, de nyilván szeretnénk mondjuk az első hatban végezni. Az a lényeg, hogy hétről-hétre gyűjtögessük a pontokat, okulva a tavaly gyengén sikerült tavaszi idény kudarcaiból. Ez a csapat tavaly nagyon sokat veszített önbizalmából, de egy ilyen győzelem, mint a Fradi elleni volt, nagyon sokat visszaadhat az önbecsülésből és nagy lökést is adhat.
- Szentes Lázár érkezése mennyiben járult hozzá ahhoz, hogy mentálisan is előrelépjetek?
- Az ő személyéhez is köthető, ő foglalkozik velünk egész héten, ő látja a játékosok fizikai és lelki állapotát a legjobban, feltétlenül „köze van” ahhoz, hogy ez a javulás beállt a játékunkban, a pályán és fejben egyaránt.