Zabos Attila jó előjelekkel készül a hétvégére

Júniusban majdnem véget ért Zabos Attila nyíregyházi szereplése. Az előkészületi meccsek után aztán gyakran dicsérte a szakvezetés a teljesítményét.
Bár bajnoki arannyal gazdagodott Zabos Attila a tavalyi idény végén, de nem volt igazán elégedett tavaszi teljesítményével. Az átigazolási időszakban az is felmerült, hogy elmegy. Aztán megegyezett a vezetőséggel. Az előkészületi meccseken nyújtott teljesítménye után, jó esélye van arra, hogy egyik alapembere legyen a csapatnak.

- Tavasszal nem igazán érezted jól magad, most változott a helyzet?
- Igazából nem tudom megmagyarázni mi volt az elmúlt hónapokban a gyengébb szereplésem oka. Nem tudtam azt nyújtani, amiért idehoztak. Most valami megváltozott, talán jobban érzem magam az új szakvezetésnél. Ez sokat jelent a számomra és úgy látom a csapat számára is. Úgy érzem, hogy az előkészületi meccseken nyújtott teljesítménnyel helyem lehet a csapatban, de ehhez a tétmérkőzéseken is bizonyítani kell.

- Milyen volt a felkészülés?
- Nem volt sok időnk, az alapdolgokat, pontrúgásokat, a fontosabb védekezési, támadási variációkat gyakoroltuk. Részletekre nem maradt lehetőség, de hosszú ez a bajnokság, lesz még rá időnk.

- Az előkészületi meccseken az is látható volt, hogy a feladatod is változik.
- Tavaly végig szélen szerepeltem, ami idegen volt számomra. Most azon a helyen vagyok, ahol mindig is játszottam, a középpálya közepén.

- Most minden jel szerint alapember lehetsz a csapatban. Ehhez képest az átigazolás kezdetekor bizonytalan volt a helyzeted. Végül döntöttél, és itt maradtál.
- Szomorú lettem volna ha el kell mennem. A várost is szeretem. A családom is itt van, ők is jól érzik magukat Nyíregyházán. Lakást is vettünk a városban. Nem szívesen mentem volna el. Végül sikerült megegyezni a vezetőséggel. Bizalmat szavaztak nekem, a joggal vitatott tavaszi produkció után.

- Révész Attila többször is kijelentette, hogy új igazolást jelenthetsz, láthatóan számít rád a csapatban.
- Most már be kell váltanom azokat a reményeket, amiket az előkészületek során a játékom kiváltott, bízom benne, hogy így lesz. Ebben a csapatban senkinek sincs bérelt helye, a bekerülésért folyamatosan bizonyítani kell.

- Tatabányára utazik a Szpari, vannak emlékeid ottani meccsekről a korábbi évekből?
- Talán összesen négyszer játszottam vendég csapat tagjaként a tatabányai pályán. Mind a négy alkalommal nyertes gárdában voltam. Ez jó előjel, nem? Igaz, mindig nagyon meg kellett izzadni a három pontért. Nagyon szeretnénk győzelemmel rajtolni, de az egy pontot mindenképpen el kell hozni.