Zaleh távozik

Ivan Maximiliano Zaleh és a Nyíregyháza Spartacus FC közös megegyezéssel, november 30-i hatállyal szerződést bontott.

Ivan Zaleh 2007. nyarán, Újpestről érkezett a Nyíregyháza Spartacushoz. Az argentin jobb oldali védő tavaly a csapat egyik alapembere volt, 26 bajnoki meccsen szerepelt, 2200 percnél is többet volt a pályán. Az Újpest elleni hazai meccsen gólt szerzett. A strapabíró játékos még hét kupa (Magyar Kupa, Liga Kupa) meccsen is játszott az előző bajnokságban, mindig a képességei szerinti maximumra törekedve.

A 2008-2009-es idényben az első mérkőzésen Újpesten játszott a csapatban, de egy rúgást kapott, és  emiatt le kellett cserélni a szünetben. Hosszú ideig tartott a játékos lábadozása. Miután újra teljes intenzitással edzhetett, már nem tudott visszakerülni a kezdőbe, így az idén 45 percig volt pályán.