Zártkapus az első hazai meccs
A Sport Állandó Választott Bíróság helyben hagyta az MLSZ Fellebbviteli Bizottságának a határozatát, a zártkapus meccsről.
Mint ismert, a Nyíregyháza Spartacus ősszel a fővárosban az MTK ellen játszott a Hungária körúton. Szurkolóink rasszista bekiabálása miatt az MLSZ Fegyelmi Bizottsága eljárást kezdeményezett a NYSFC ellen.
Az eljárás végén a klubot százezer forintra bűntették, és a következő hazai bajnoki mérkőzés zártkapuk előtt való lejátszását rendelték el, egyben a testület a büntetés végrehajtását felfüggesztette 2007. december 31-ig.
A döntést az MLSZ elnöke megfellebbezte, és súlyosabb büntetés kiszabását kérte, az MLSZ zéró tolerancia akciójában meghírdetettekre figyelemmel.
Az MLSZ Fellebbviteli Bizottsága megváltoztatta az elsőfokú döntést. A büntetés ötszázezer forint, és a következő hazai bajnoki mérkőzést zártkapuk előtt kell lejátszani.
A Nyíregyháza Spartacus a Sport Állandó Választott Bírósághoz fordult a büntetés enyhítése érdekében. A Sport Állandó Választott Bíróság -bár az indoklása szerint a nyíregyházi fellebbezésben foglaltakkal a legtöbb pontban egyetértett- a fellebbviteli bizottság döntését végül helyben hagyta.
Amint a döntés indoklása írásban is a klub rendelkezésére áll, azt részleteiben is ismertetjük.
Így az első hazai bajnoki mérkőzésünket zártkapuk mellett játsszuk le.
Az első hazai bajnoki március 1-én szombaton lesz, a Tatabánya csapata érkezik Nyíregyházára.
A klubvezetés az MLSZ elnökségéhez fordult, hogy méltányossági döntést hozva, tekintsenek el a zártkapus mérkőzés rendezéstől.
Az eljárás végén a klubot százezer forintra bűntették, és a következő hazai bajnoki mérkőzés zártkapuk előtt való lejátszását rendelték el, egyben a testület a büntetés végrehajtását felfüggesztette 2007. december 31-ig.
A döntést az MLSZ elnöke megfellebbezte, és súlyosabb büntetés kiszabását kérte, az MLSZ zéró tolerancia akciójában meghírdetettekre figyelemmel.
Az MLSZ Fellebbviteli Bizottsága megváltoztatta az elsőfokú döntést. A büntetés ötszázezer forint, és a következő hazai bajnoki mérkőzést zártkapuk előtt kell lejátszani.
A Nyíregyháza Spartacus a Sport Állandó Választott Bírósághoz fordult a büntetés enyhítése érdekében. A Sport Állandó Választott Bíróság -bár az indoklása szerint a nyíregyházi fellebbezésben foglaltakkal a legtöbb pontban egyetértett- a fellebbviteli bizottság döntését végül helyben hagyta.
Amint a döntés indoklása írásban is a klub rendelkezésére áll, azt részleteiben is ismertetjük.
Így az első hazai bajnoki mérkőzésünket zártkapuk mellett játsszuk le.
Az első hazai bajnoki március 1-én szombaton lesz, a Tatabánya csapata érkezik Nyíregyházára.
A klubvezetés az MLSZ elnökségéhez fordult, hogy méltányossági döntést hozva, tekintsenek el a zártkapus mérkőzés rendezéstől.