Zártkapus mérkőzés
Az MLSZ Fellebbviteli Bizottságának döntése szerint az első hazai meccsünket zártkapuk mögött kell lejátszanunk.
Az MLSZ Fellebbviteli Bizottsága – Kisteleki Istvánnak, a szövetség elnökének fellebbezése nyomán – megtárgyalta az október 22-én lejátszott MTK - Nyíregyháza Soproni Liga-mérkőzésen történteket, a vendégszurkolók rasszista megnyilvánulásait és a nyírségi klubot 500 ezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta, s elrendelte a Tatabánya elleni, első hazai tavaszi bajnoki találkozójának zárt kapuk mögötti megrendezését.
A fegyelmi bizottság, mint emlékezetes, 300 ezer forintos pénzbüntetést rótt ki a Nyíregyházára, s szintén egy zárt kapus mérkőzéssel szankcionált, de elsőfokú határozatának végrehajtását 2007. november 30-ig felfüggesztette.
Az MLSZ elnöke ugyanakkor fellebbezésében jelezte: mind a FIFA és az UEFA, mind pedig a magyar szövetség ilyen és hasonló esetekben zéró toleranciát meghirdető elvei szerint az elitélendő nézőtéri magatartásért súlyosabb elmarasztalás jár.
A fellebbviteli bizottság minden tekintetben osztotta ezt az álláspontot, s eszerint hozta meg döntését a félmilliós pénzbüntetésről, s a nézők egymeccses kizárásáról.
A fegyelmi bizottság, mint emlékezetes, 300 ezer forintos pénzbüntetést rótt ki a Nyíregyházára, s szintén egy zárt kapus mérkőzéssel szankcionált, de elsőfokú határozatának végrehajtását 2007. november 30-ig felfüggesztette.
Az MLSZ elnöke ugyanakkor fellebbezésében jelezte: mind a FIFA és az UEFA, mind pedig a magyar szövetség ilyen és hasonló esetekben zéró toleranciát meghirdető elvei szerint az elitélendő nézőtéri magatartásért súlyosabb elmarasztalás jár.
A fellebbviteli bizottság minden tekintetben osztotta ezt az álláspontot, s eszerint hozta meg döntését a félmilliós pénzbüntetésről, s a nézők egymeccses kizárásáról.