Nagyon úgy tűnik, hogy 2023 közepére elveszíti a világ legnépesebb országa címet Kína. India veheti át a helyét.
A közeljövőben valóság lehet a 6G vezeték nélküli kommunikáció, köszönhetően egy chip méretű, mikrohullámú fotpnikus szűrőnek, amelyet kínai tudósok fejlesztettek.
Következő év második negyedévében már indulna is a termelés: gigagyárat épít a Tesla a kínai Sanghajban.
Üveggyöngyök formájában fedeztek fel több mint 200 milliárd tonna vizet a Holdon kínai tudósok. A keleti ország űrszondája érkezett haza a meglepő eredménnyel.
Miután kitört a pandémia, alig érkezett kínai turista hazánkba. 2023 márciusában az első csoportot külön fogadta a Magyar Turisztikai Ügynökség a repülőtéren.
Korai 6G-alkalmazásokat vezetne be 2025-ig a keleti ország harmadik legnagyobb vezeték nélküli hálózat-üzemeltetője, a China Unicom.
Lego kockákból alkotta meg Monet híres festményét Ai Weiwei kortárs kínai művész, aki hónapokon át dolgozott az aprólékos munkán.
Első ízben előzi meg az Egyesült Államokat Kína a Nemzetközi Robotika Szövetség jelentése szerint, amely óriási robotikai befektetéseinek köszönhető.
Egyre népszerűbb gyümölcs a keleti országban a hatalmas méretű téli dinnye. Érdemes vetni rá egy pillantást: kétszerese a magyar földön megszokottnak.
Jóváhagyta Peking az első kínai gyártmányú, MRSN alapú vakcinát – jelentősége komoly, hiszen a külföldi oltóanyagokat nem engedélyezik az országban.
Évente több millióan látogatják, de nem kevesen rongálják is a kínai nagyfalat, ami miatt szakértők attól tartanak, hogy a jövőben egészen más képet mutat majd.
Három esztendő után először nyitja meg ismét határait a keleti ország azóta, hogy 2019-ben kitört a koronavírus-járvány.
Átadták a világ első nagy kapacitású, akkumulátoros hibrid meghajtású és kétirányú navigációs luxushajóját, amely a kínai Guangzhou-ban készült.
6G fejlesztést gyorsítana Kína: ennek érdekében élvonalbeli technológiák kutatását és kidolgozását segíti, köztük a metaverzumét és a humanoid robotokét.
Meghökkentő: távolról csókoló szerkezetet talált fel egy kínai egyetemista. Az eszközt kimondottan ajánlja a távkapcsolatban élő pároknak.