A Széchenyi Kártya Konstrukciói a KKV-k likviditását segítik - interjú Czomba Csabával, a VOSZ társelnökével

Nyíregyházán 2012. április 19. tartották meg a “Nyíregyháza és Szatmárnémeti üzleti együttműködésének fejlesztése” című HURO/1001/228/2.1.2 számú projekt nyitórendezvényét, amelyen előadást tartott Czomba Csaba, a VOSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szervezetének elnöke is.



 Dr. Kovács Ferenc

Legelőször köszöntőt mondott Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának polgármestere, Dr. Kovács Ferenc


Legelőször köszöntőt mondott Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának polgármestere, Dr. Kovács Ferenc, majd a Szatmárnémeti Városi Tanács alpolgármestere, Kereskényi Gábor is. Első előadóként pedig Czomba Csabát, a VOSZ Társelnökét, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szervezetének elnökét  szólították a mikrofonhoz, aki a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségét mutatta be, valamint a kis- és közép vállalkozások likviditását segítő Széchenyi Kártya Konstrukcióinak előnyeit.

Czomba Csaba

A nyitórendezvényen előadást tartott Czomba Csaba, a VOSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szervezetének elnöke is


Az előadás előtt Czomba Csaba nyilatkozott is lapunknak:
- Ezek a nyitókonferencián két témakörben tartok előadást. Az egyik a VOSZ története, ugyanis  bármennyire régi szervezet, nem annyira köztudott a története, és hogy hogyan fejődött mára a talán legerősebb munkaadói szervezetté Magyarországon.

Egészen a kezdetektől, 1988-tól a jelenik mutatta be a (mai nevén) Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségét, kiemelve az egyre erősődő kínai kapcsolatokat, a piacbővítésben végzett tevékenységüket, a távol-keleti delegációkban való szerepüket. 

Szatmárnémeti Városi Tanács alpolgármestere, Kereskényi Gábor is

A tapasztalatok alapján ismerik a Széchenyi Kártya lehetőségeit a kis- és középvállalkozások


- Az előadás második részében a Széchenyi Kártya most futó hatféle kondtrukcióját ismertetem. Évente több alkalommal tartunk road show-t minden megyében, megyeszékhelyeken, és a tapasztalatok alapján ismerik ezeket a lehetőségeket a kis- és középvállalkozások, ám a most jelen lévő román vendégeink számára nem annyira ismertek. Tavaly Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 3 road  show is volt, ebből kettő általános témájú, novemberben pedig  az akkor indult Agrár Széchenyi Kártya lehetőségeit mutattuk be  Nyírbátorban a vállalkozóknak.

Czomba Csaba

Czomba Csaba a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségét , valamint a kis- és közép vállalkozások likviditását segítő Széchenyi Kártya Konstrukció előnyeit mutatta be

 


A Széchenyi Kártya Konstrukció alapkoncepciója az volt, hogy bizalmi alapos segítsék a vállalkozásokat, azok likviditását. Gyorsan és egyszerűen működik a pénzhez jutás, ráadásul ma már több mint 300 ponton elérhető az országban - hallhattuk Czomba Csabától. Érdekességképpen még azt is megtudhattuk, hogy 2002 óta mintegy 45 milliárd forint került kihelyezésre.


MCOnet-KT